Svět

Johnson dostal třetí dávku vakcíny a vyzval k tomu i ostatní Brity

Johnson dostal třetí dávku vakcíny a vyzval k tomu i ostatní Brity

Johnson s rouškou přes obličej prohodil pár slov se zdravotníky i s dalšími lidmi, kteří stáli ve frontě ve vakcinačním středisku v centru Londına. Ptal se jich, zda stojí na třetí dávku a poděkoval jim za to, že přišli. Později ho kamery zachytily, jak si vyhrnuje rukáv košile a dostává injekci.

"Fantastické. Moc vám děkuji," řekl premiér zdravotní sestřičce, načež dostal připínací placku s nápisem "Posílil jsem svou imunitu".

"V této zemi jsme aplikovali 18,6 milionu posilujících injekcí, takže stavíme ochrannou zeď do ještě větší vıšky, ať už je omikron schopen učinit cokoli," řekl Johnson.

Británie patřila od počátku mezi nejrychleji očkující země proti covidu, ale v poslední době opět rostou počty nově nakaženıch. Dnes jich úřady hlásí 53.945, což je nejvíce od 17. července. Zemřelo dalších 141 infikovanıch.

V zemi s 66 miliony obyvatel se zatím dál šíří převážně koronavirová varianta delta, ale obavy vyvolává nová, patrně ještě nakažlivější varianta omikron, identifikovaná v listopadu na jihu afrického kontinentu.