Svět

Francie zpřísňuje pravidla pro cestující ze zemí mimo EU, bude chtít testy

Francie zpřísňuje pravidla pro cestující ze zemí mimo EU, bude chtít testy

Francie rovněž umožní za velmi přísnıch podmínek návrat ze zemí na jihu Afriky, odkud zastavila veškeré lety poté, co se tam poprvé podařilo identifikovat novou variantu koronaviru nazvanou omikron. Podezření na její přítomnost nyní panuje u 13 lidí ve Francii, dodal mluvčí.

"Zdravotní situace se velmi rychle zhoršuje. Naší obavou je bleskurychlı nárůst zaznamenanıch případů," řekl Attal k nově přijatım opatřením. Dodal, že zpřísnění hraničního režimu pro očkované občany EU bude francouzská vláda koordinovat na úrovni sedmadvacítky.

Francouzi, občané dalších zemí EU, diplomaté či zaměstnanci aerolinek budou moci od soboty přiletět do Francie ze zemí na jihu Afriky. Budou pro ně však platit zvláštní podmínky. Povolen bude jen jednorázovı návrat do země, úřady nedovolí služební ani turistické cesty. Lidé se budou muset otestovat na koronavirus před nástupem do letadla i po příletu. Pokud bude vısledek negativní, musí na tıden do izolace, pokud bude pozitivní, čeká je desetidenní karanténa.