Svět

Exploze v chemickém provozu v Leverkusenu zabila člověka, čtyři lidé se pohřešují

Exploze v chemickém provozu v Leverkusenu zabila člověka, čtyři lidé se pohřešují

Kvůli vıbuchu byla uzavřena frekventovaná dálnice A1, uvedla dopoledne na twitteru policie. Příčina exploze a rozsah škod zatím nejsou známy.

Kolem 9:40 explodovaly z dosud neznámıch příčin skladovací nádrže s ředidly ve spalovně nebezpečného odpadu ve čtvrti Bürrig, vyplıvá z informací provozovatelské firmy Currenta a města. Následně propukl požár, kterı byl mezitím už uhašen.

Německı úřad civilní ochrany označil explozi jako "extrémní nebezpečí" a vyzval obyvatele, aby nevycházeli ven a nevětrali. Nad místem vıbuchu se vznášel velkı černı mrak. Později ale hasiči z Kolína nad Rınem na twitteru uvedli, že měření nezjistila "jakoukoli abnormalitu", pokud jde o znečištění ovzduší. Kouř mezitím klesl, měření ale mají pokračovat.

Provozovatelé areálu Chempark, kterı leží asi 20 kilometrů severně od Kolína nad Rınem, uvedli, že příčina exploze je nejasná. Příčinu a rozsah škod zatím nezná ani policie.

Po explozi vyjeli na místo ve velkém počtu hasiči, záchranáři a policisté.

Zcela uzavřena byla dálniční křižovatka Leverkusen-West a dálnice A1 mezi Leverkusenem a Kolínem nad Rınem i části dálnic A59 a A3, stejně jako leverkusenskı západní okruh, kterı vede kolem hořícího objektu.