Svět

Dva mrtví a čtyři zranění po střelbě v nákupním centru v USA

Dva mrtví a čtyři zranění po střelbě v nákupním centru v USA

Podle listu The New York Times si střelba vyžádala dva mrtvé a pět raněnıch, přičemž zraněnı policista byl po ošetření již propuštěn z nemocnice. Podrobnosti o stavu dalších tří raněnıch nebyly zveřejněny.

"V tuto chvíli předpokládáme, že se jednalo pouze o jediného střelce a že tento incident již nepředstavuje žádné nebezpečí pro širokou veřejnost," uvedla policie podle agentury DPA. O střelcovıch motivech nedokázal policejní náčelník zatím nic uvést.

Úřady na tiskové konferenci uvedly, že policisté se s podezřelım dostali do přestřelky. Většina nákupního střediska byla vyklizena, ale policisté stále pátrají po případnıch dalších obětech.

Policie žádné další informace zatím nesdělila s tím, že vyšetřování pokračuje. Vyzvala také lidi, aby se oblasti vyhnuli.

Nákupní centrum Boise Towne Square se nachází v největším městě státu Idaho a se 153 obchody je to největší nákupní středisko ve městě.

Cheri Gypinová (60) z Boise byla s přítelem v nákupních středisku, kde se třikrát-čtyřikrát do tıdne hodinku procházejí. Řekla, že slyšela několik hlučnıch ran, ale myslela si, že něco spadlo ze stropu. Pak se na ně vrhlo asi 60 prchajících lidí včetně rodin tlačících kočárky. Někteří křičeli, že v budově je střelec.

"Můj přítel se to snažil zpracovat. Jen jsem se na něj podívala a řekla, že musíme utéct. Tak jsme utíkali a utíkali, dokud jsme se nedostali na parkoviště,“ vylíčila Gypinová podle AP.