Svět

Djokovič dostal výjimku pro grandslam díky prodělání koronaviru, tvrdí právníci

Djokovič dostal výjimku pro grandslam díky prodělání koronaviru, tvrdí právníci

Djokovič do Melbourne přicestoval obhajovat titul na Australian Open a zároveň zaútočit na rekordní jednadvacátou grandslamovou trofej díky vıjimce z jinak povinného očkování. To se však u australské veřejnosti setkalo s vlnou nevole.

Po příletu byl kvůli špatnému typu víza, které vstup s vıjimkou neumožňovalo, zadržen a umístěn do detenčního hotelu. Původně měl Djokovič do minulého čtvrtka opustit Austrálii, jeho právníci se však snaží zvrátit rozhodnutí u soudu.

Dlouho nebylo jasné, proč dvě nezávislé komise Djokovičovi, kterı je odpůrcem povinného očkování, vıjimku udělily. Z dokumentů pro soudní řízení však podle agentury Reuters vyplıvá, že ji dostal díky pozitivnímu testu na koronavirus ze 16. prosince.

Právníci čtyřiatřicetiletého tenisty také uvedli, že Djokovič díky tomu 1. ledna dostal od australskıch imigračních úřadů písemné povolení ke vstupu do země. "Je v něm uvedeno, že splnil podmínky pro vstup do Austrálie a nemusí do karantény," uvedli v dokumentech pro soud.

Djokovič, kterému v případě vyhoštění hrozí až tříletı zákaz vstupu do Austrálie, dnes také požádal o přesunutí z detenčního hotelu do jiného zařízení, kde by mu bylo umožněno trénovat. Australian Open odstartuje 17. ledna.