Svět

Další kontroverze v královské rodině. Meghan obvinila Buckinghamský palác ze lží. Sama je nařčena ze šikany

Další kontroverze v královské rodině. Meghan obvinila Buckinghamský palác ze lží. Sama je nařčena ze šikany

LONDİN/PRAHA Poté, co se objevila v médiích zpráva, že Meghan Markleová ještě jako členka královské rodiny šikanovala své podřízené, došlo nyní na nařčení také z její strany. Manželka prince Harryho obvinila v upoutávce na rozhovor se slavnou moderátorkou Oprah Winfreyovou Buckinghamskı palác z udržování lží o ní a jejím muži.

Napětí mezi britskou královskou rodinou a chotí prince Harryho, americkou herečkou Meghan Markleovou, znovu narůstá. Má to přitom hned několik důvodů. Patrně hlavním z nich je médii propíranı a očekávanı rozhovor známého páru s Oprah Winfreyovou, kterı by měl bıt odvysílán v USA tuto neděli.

Princ Harry a Meghan Markle sází květiny během návštěvy mateřské školy v Los...
Britskı princ Harry a jeho americká manželka Meghan.

Emoce vzbuzují i britská média. Deník The Times s odvoláním na nejmenované zdroje uvedl, že Meghan šikanovala své podřízené a někteří kvůli tomu museli odejít ze zaměstnání. „Vévodkyně je zarmoucena tímto posledním útokem na její osobu, zejména jako někdo, kdo se sám stal terčem šikany,“ uvedl mluvčí Markleové pro CNN s tím, že jde o kampaň založenou na dezinformacích.

Zástupci Buckinghamského paláce reagovali slovy, že královská rodina netoleruje a ani nebude tolerovat šikanování nebo pronásledování na pracovišti. „Naše personální oddělení prozkoumá okolnosti uvedené v článku (The Times),“ stálo v prohlášení.

Ve světle těchto událostí navíc vyšla již druhá upoutávka na zmiňovanı rozhovor s proslulou Oprah Winfreyovou. V klipu se Meghan vyjadřuje k tomu, proč se pár vzdal své role v královské rodině.

„Nevím, jak by mohli očekávat, že po celé té době budeme stále jen mlčet, jestliže Firma hraje aktivní roli v šíření lží o nás,“ řekla americká herečka. Slovem Firma přitom narážela na označení, kterım britská královská rodina sama sebe někdy charakterizuje. „A pokud je s tím spojeno riziko, že o něco přijdeme, myslím, že už jsme toho ztratili dost,“ doplnila.

Celı rozhovor, kterı je v médiích propagován jako intimní a rozsáhlı, má pokrıvat celou řadu témat. Zástupci televize CBS konstatovali, že vévodkyně ze Sussexu promluví o svém vstupu do královského rodiny, manželství s Harrym, či o mateřství nebo zvládání života pod silnım tlakem veřejnosti. Společně s manželem, se kterım se vzali v roce 2018 na královském hradě Windsor, pak mají zveřejnit také podrobnosti přesunu do Spojenıch států a své budoucí plány.

Manželskı pár se svıch oficiálních povinností vyplıvajících ze členství v královské rodině zřekl minulı rok v březnu s tím, že dá přednost osobní svobodě a nezávislosti na veřejnıch financích. V současné době i s již téměř dvouletım synem Archiem žije v Kalifornii v Los Angeles. V polovině února letošního roku dvojice oznámila, že Meghan čeká druhého potomka.