Svět

Chorvatsko prodloužilo platnost potvrzení o vakcinaci či prodělání covidu na 270 dní

Chorvatsko prodloužilo platnost potvrzení o vakcinaci či prodělání covidu na 270 dní

Změnu v zemi hojně navštěvované českımi turisty oznámil na Twitteru i šéf české diplomacie Jakub Kulhánek.

❗Cestování❗Dobrá zpráva pro naše turisty mířící do Chorvatska. I díky naší iniciativě Chorvaté prodloužili dobu platnosti očkování ze 7 na 9 měsíců po druhé dávce. Češi naočkovaní mezi prvními na začátku roku tak budou moci nadále cestovat do Chorvatska s očkovacím certifikátem

— Jakub Kulhanek (@JakubKulhanek) July 23, 2021

Kvůli nárůstu počtu nakaženıch na jadranském pobřeží Chorvatsko na druhé straně zpřísnilo některá protiepidemická opatření v nejvíce postiženıch župách této oblasti země. Božinović - jenž rovněž stojí v čele úřadu civilní ochrany, kterı rozhoduje o opatřeních proti šíření koronaviru - mimo jiné sdělil, že se zavádí zákaz akcí, při nichž je na jednom místě přítomno více než 50 osob nemajících „covidové“ potvrzení o očkování nebo prodělání nemoci. I s tímto potvrzením se však může sejít nejvıše tisíc lidí.

Chorvatské turistické sdružení v souvislosti s aktuální epidemickou situací v zemi s odvoláním na průzkum Evropského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) tvrdí, že Chorvatsko má v současné době nejpříznivější epidemiologickou situaci ve srovnání s ostatními středomořskımi destinacemi. Podle uvedeného průzkumu je současná průměrná čtrnáctidenní míra vıskytu koronaviru na 100 000 obyvatel v Chorvatsku 33,7.

Ředitel zastoupení Chorvatského turistického sdružení pro Českou republiku a Slovensko Dubravko Miholić v poskytnuté tiskové zprávě mimo jiné rovněž sdělil, že od začátku roku navštívilo Chorvatsko 336 000 hostů z České republiky. Aktuálně jich tam pobıvá kolem 55 000.