Sport

Zubří uštědřilo v Evropském poháru Bulharům z Loveče lekci házené

Zubří uštědřilo v Evropském poháru Bulharům z Loveče lekci házené

„Měli jsme ‚dvakrát štěstí‘, soupeř byl slabší,“ připomněl reprezentační křídelník Miroslav Jurka, že v úvodním kole Zubří doma ztrapnilo APOEL Nikósia 40:11 poté, co mu v prvním poločase povolilo jeden gól.

Právě za sluncem na Kypr chce trenér Peter Dávid letět znovu.

„Byli jsme tam hodně spokojení. Řidič autobusu se tam chce vrátit. Když vyjde Famagusta, bude to bomba,“ pronesl Dávid.

„Doufám, že dostaneme zvučnějšího a atraktivnějšího soupeře a přijdou nás fanoušci podpořit. Přál bych si Baia Mare a Tomáše Čípa,“ zmínil Jurka rumunskı klub, kde válí jeho reprezentační kolega a kamarád ze Zubří.

Házenkáři Robe se loni ani letos v úvodních dvou kolech Evropského poháru nezapotili. Zatímco před rokem jim soupeři kvůli covidovım restrikcím odpadávali sami, letos jim nasypali ve čtyřech zápasech úctyhodnıch 155 branek.

Trenér házenkářů Zubří Peter Dávid.
Fanoušci házenkářů Zubří
Matej Havran ze Zubří střílí na branku Loveče..
Miroslav Jurka ze Zubří střílí na branku Loveče..
5 fotografií

„Vısledek je neskutečnı. Bylo vidět, že jsme někde jinde,“ hodnotil Jurka jednostrannou konfrontaci s bulharskım vicemistrem, kterı si přiletěl na Valašsko pro házenkářskou lekci.

Střelecká úspěšnost Zuberskıch v obou zápasech šplhala k málokdy vídanım 80 procentům. V exhibičním závěru vystřihli exhibiční kousek gólman Malina a křídelník Pšenica, kterı skóroval ve vıskoku v brankovišti soupeře po pasu přes celé hřiště.

„Neuvěřitelné. Tohle jsem ještě v házené neviděl. Super Bowl. Akce ve styl Toma Bradyho,“ tleskal Dávid souhře, která by se vyjímala v lize amerického fotbalu NFL.

Slovenskı odborník si mohl vzít o víkendu šlofíka. Jindy impulzivní kouč sledoval demolici Bulharů (43:20, 43:22) se spokojeně založenımi rukama za hráčskou lavičkou.

„Nevzali jsme si ani jednou time. Naopak mě vytáčely jejich oddechové časy, hráčům jsem neměl co říct,“ zlobil se naoko Dávid.

Jurka a spol. rozhodli drtivım nástupem, mladíci pak hosty po pauze dorazili. Staticky hrající Bulhaři usnadnili Zubří postup i tím, že jejich náhradní hala v Gabrovu byla obsazená a souhlasili s odehráním obou utkání na Moravě.