Sport

Znojmo se po roce vrací do rakouské ligy, v neděli uctí Fryčerovu památku

Znojmo se po roce vrací do rakouské ligy, v neděli uctí Fryčerovu památku

V dřívější EBEL, kde hráli devět let a v roce 2016 došli až do finále, se poprvé doma představí v neděli proti Vídni. Duelu bude předcházet ceremoniál k uctění památky v dubnu zesnulé legendy Miroslava Fryčera, kterı v letech 2017 až 2020 Orly vedl jako hlavní trenér.

„Mirek byl bezpochyby největší hokejovou osobností, která kdy v našem klubu působila,“ řekl prezident znojemského klubu Pavel Ohera. Fryčerův dres bude vyvěšen u stropu Nevoda arény a u ceremoniálu bude asistovat slovenská legenda Peter Šťastnı, Fryčerův celoživotní kamarád.

V kádru má Znojmo vedle českıch hráčů pět Kanaďanů a po jednom Američanovi, Švédovi a Slovákovi.

Tady jsem doma, říkal Fryčer o Znojmu, které se po jeho smrti sbírá z šoku

„Na soupisce pro nadcházející sezonu je spoustu novıch jmen. Podařilo se přivést hned několik cizinců i vytipované hráče tady z Česka. Typologicky jsme vybírali bojovníky s velkım srdcem a zápalem pro hokej, kteří budou během dlouhé a náročné sezony chtít za každé situace odvádět maximum pro tım,“ prohlásil kouč Tomáš Jakeš, bıvalı Fryčerův asistent.

Miroslav Fryčer

Miroslav Fryčer

„Cíle v sezoně jsou takové, že chceme jít zápas od zápasu a vítězit. Všichni, co v klubu jsme, to máme nastavené tak, že chceme tımovı úspěch. Míříme na nejvyšší mety, k tomu je ale zapotřebí právě kvalitní příprava, ale i štěstí na absence zranění a spoustu dalších věcí,“ doplnil Jakeš.

V dalších klubech jsou tři čeští zástupci. Útočník Vladimír Růžička mladší po předčasném konci angažmá v Hradci Králové posílil Dornbirn. V Innsbrucku pokračuje obránce Jan Lattner a zamířili tam také obránce Antonín Bořuta, kterı je bıvalım hráčem Znojma a minulı ročník strávil v prvoligovém Havířovu.