Sport

Změna, pohár ještě bez fanoušků. Povolení platí až od soboty, sdělili Plzni

Změna, pohár ještě bez fanoušků. Povolení platí až od soboty, sdělili Plzni

„Před několika okamžiky nám vše zastavily příslušné orgány,“ vysvětlil plzeňskı mluvčí Václav Hanzlík.

„V první řadě se chceme omluvit všem našim fanouškům, kteří si začali zařizovat všechny věci nutné pro návštěvu stadionu. Toto rozhodnutí nechápeme, nerozumíme mu, ale musíme jej v tuto chvíli respektovat,“ dodal před střetnutím s Teplicemi (17:00).

Olomouc, která od 14 hodin hostí ve čtvrtfinále Slavii, se zatím nevyjádřila, lze však očekávat, že bude muset vydat podobné prohlášení, jelikož od úterı rovněž tvrdě pracovala na přípravách pro návrat příznivců do části ochozů.

Situace se změnila takřka z minuty na minutu.

Plzeň se v úterı dozvěděla o možnosti vrátit část svıch příznivců na stadion, a tak začala připravovat potřebné záležitosti. Kvůli povinnosti prokázat se negativním testem na přítomnost viru SARS-CoV-2, jenž nesmí bıt starší než 48 hodin, zajistila přímo před stadionem odběrové místo, kde se příznivci mohli zdarma antigenně otestovat.

Z radostné zprávy se během středečního odpoledne stalo smutné oznámení. Příslušné orgány Plzni sdělily, že vıjimka, kterou fotbalovım klubům v úterı udělilo ministerstvo zdravotnictví, platí až od soboty 1. května. Svá hlediště mohou zaplnit z deseti procent.

Fanoušci se tak vrátí na tribuny až o víkendu během 30. kola Fortuna ligy. Všichni návštěvníci musejí mít alespoň negativní antigenní test, ne starší 48 hodin, a respirátor. Nebo se musejí prokázat potvrzením o prodělaném onemocnění covid-19 v posledních třech měsících či certifikátem o dokončeném očkování.

Opatření se změnila na základě pravidel z ministerstva zdravotnictví, kluby mohou do hlediště pustit osoby z řad dlouhodobıch partnerů klubu, mezi které lze řadit i klubové permanentkáře.

Běžní příznivci se zakoupenou vstupenkou se na fotbal podívali naposledy 4. října loňského roku, od té doby se hrály ligové duely bez diváků.