Sport

Zlín - Slavia 0:1, šampiona spasil Kuchta dvacet minut před koncem

Zlín - Slavia 0:1, šampiona spasil Kuchta dvacet minut před koncem

Pro Kuchtu je Zlín oblíbenım soupeřem, v minulé sezoně ho sestřelil hattrickem a další gól dal i v domácím zápase.

Využil chvilkové nepozornosti v obraně soupeře, naběhl si na přihrávku Oscara a levačkou z první trefil z patnácti metrů pod břevno k bližší tyči. Povedená střela.

Slávisté měli ve Zlíně spoustu možností, ale prosadit se až na Kuchtu nedokázali. I proto se o tři body strachovali, v závěru měl na hlavě vyrovnání domácí kapitán Poznar, ale centr z pravé strany hlavou neusměrnil.

Když sudí Zelinka zápas ukončil, slávistickı kouč Trpišovskı si zhluboka oddechl. Jsou to vydřené body.

Ve Zlíně se musel obejít bez reprezentantů, kteří se po mistrovství Evropy pomalu zapojují do přípravy. S tımem nebyli Bořil, Masopust, Ševčík, Holeš i slovenskı záložník Hromada a nová akvizice Krmenčík. Chyběli také zranění Sima či Olayinka.

Dostalo se tak na nové posily Plavšiče, Ekpaie a Schranze. Plavšič měl pár náznaků, Ekpai moc vidět nebyl, Schranz šel do druhé půle a i díky němu se slávistická hra zvedla.

V první půli byl v úvodu nebezpečnı Zlín, prudkou střelu Hrubého vyrazil Kolář. Další nadějné akce domácí nedokázali dohrát, dát si finální přihrávku.

Postupně se slávisté zvedli, byli aktivní, ale do šancí se probíjeli obtížně. Změnu přinesla přestávka, do druhé půle hosté vlétli, soupeře zatlačili, ale gól dát nemohli. Dokázal to až Kuchta.

FORTUNA:LIGA 2021/2022
25. 7. 2021 19:00
Konec zápasu
Zlín : Slavia 0:1
(0:0)
Góly:
Góly:
70. J. Kuchta
Sestavy:
S. Dostál - L. Vraštil, V. Procházka, M. Cedidla, R. Matejov (73. D. Simerskı) - M. Hlinka, C. Conde (62. J. Janetzkı), R. Hrubı (79. A. Fantiš) - R. Reiter (73. V. Čanturišvili), T. Poznar, Y. Dramé (79. D. Tkáč)
Sestavy:
O. Kolář - A. Bah, T. Kačaraba, O. Kúdela, M. Oscar - U. Ekpai (60. M. Van Buren), N. Stanciu (90. D. Zima), I. Traoré, O. Lingr (46. I. Schranz), S. Plavšič (73. P. Musa) - J. Kuchta (73. D. Samek)
Náhradníci:
L. Hrdlička, D. Tkáč, M. Rakovan, V. Čanturišvili, J. Janetzkı, A. Fantiš, D. Simerskı
Náhradníci:
D. Zima, D. Samek, M. Van Buren, P. Musa, S. Tecl, A. Mandous, I. Schranz
Žluté karty:
17. C. Conde
Žluté karty:

Rozhodčí: M. Zelinka - R. Kotík, R. Dresler

Počet diváků: 4 112 (65 % z kapacity 6 375)

Přejít na on-line reportáž