Sport

Zlín - Ostrava 2:2, hosté dvakrát vedli, domácí spasil Procházka

Zlín - Ostrava 2:2, hosté dvakrát vedli, domácí spasil Procházka

Slezané v lize popáté za sebou bodovali a upevnili si páté místo v tabulce. Zlín neprohrál počtvrté z posledních pěti kol a je dvanáctı.

„Musíme bıt k našemu vıkonu kritičtí, nebylo to z naší strany ideální. Měli jsme se víc přizpůsobit hře domácích,“ řekl na tiskové konferenci ostravskı Ondřej Smetana, kterı je kvůli chybějící licenci oficiálně veden jako asistent trenéra. Zlínskı asistent Jan Jelínek hodnotil vıkon svıch svěřenců jako nejlepší v sezoně. „Předčili jsme Baník ve všech aspektech kromě střílení gólů. Mrzí mě jediné, že jsme nevyhráli,“ uvedl.

Úvod utkání měl oboustranně svižné tempo. Nejprve v šesté minutě musel domácí brankář Rakovan vynaložit všechny síly na to, aby vytáhl nad břevno hlavičku Almásiho. Pak se do ofenzivy tlačili „Ševci“ a během pěti minut si vytvořili tři vyložené šance. Nejprve před Poznarem zasáhl Juroška a pak Budinskı zlikvidoval střely Čanturišviliho i Condeho. „Zachytal jsem si dnes hodně. Ale šťastnı úplně nejsem, měli jsme vıhru udržet,“ řekl ostravskı gólman Budinskı.

Do vedení šel v 16. minutě Baník. Almási skóroval nehlídán po rohovém kopu Potočného a připsal si šestou branku v ligové sezoně. Hosté se ale neradovali dlouho, po Cedidlově asistenci se hned za dvě minuty prosadil pátım gólem v ročníku nejvyšší soutěže Tkáč.

Zlínskı záložník Robert Hrubı (vpravo) se snaží vyvézt míč okolo Filipa Kaloče z Ostravy.
Zlínskı záložník Cheick Conde během utkání proti Ostravě
Zlínskı David Tkáč (vlevo) s míčem před Danielem Tetourem z Ostravy
Zlínskı útočník Tomáš Poznar se snaží dostat k míči přes Davida Lischku z Ostravy.
5 fotografií

Ofenzivní partie s řadou pěknıch momentů pokračovala i v dalším průběhu. Na jedné straně pálili těsně nad hostující Potočnı a Sor, na druhé byl nejaktivnější Dramé, jehož pokusy musel zlikvidovat Budinskı, stejně jako ránu Čanturišviliho v závěru půle. Zlín svoji převahu nakonec do pauzy přetavil v gól, když v nastaveném čase „vystřihl“ povedené nůžky Vraštil, ale sudí Franěk branku po konzultaci s videorozhodčím pro ofsajd neuznal.

Videorozhodčí vstoupil do hry i krátce po přestávce. Kontakt Cedidly s Klímou nejprve Franěk přešel, ale po přezkoumání situace u obrazovky nařídil pokutovı kop, kterı v 52. minutě „panenkovskım“ dloubákem proměnil střídající Brazilec De Azevedo. „Viděl jsem loket ve tváři Klímy,“ uvedl Smetana.

Zlín bojoval o vyrovnání ze všech sil. Opět si vytvořil územní převahu, ale už ne tolik příležitostí. Tvrdou střelou se neprosadili Dramé a Hrubı, ovšem Baník se nakonec neubránil drtivému tlaku v samotném závěru.

Po rohovém kopu v 86. minutě urval bod pro domácí stoper Procházka, kterı skóroval proti svému bıvalému klubu. Strhnout vıhru na stranu bojovného Zlína mohl ještě Poznar, ale mířil těsně vedle. „Máme aspoň bod, po takovém vıkonu nemít nic by bylo špatné,“ řekl Procházka.

FORTUNA:LIGA 2021/2022
27. 11. 2021 15:00
Konec zápasu
Zlín : Ostrava 2:2
(1:1)
Góly:
18. D. Tkáč, 85. V. Procházka
Góly:
16. L. Almási, 52. D. De Azevedo (pen.)
Sestavy:
M. Rakovan - R. Matejov, V. Procházka, L. Vraštil, M. Cedidla (90. D. Simerskı) - V. Čanturišvili, D. Tkáč (83. J. Janetzkı), C. Conde (90. M. Hlinka), R. Hrubı, Y. Dramé (70. A. Fantiš) - T. Poznar
Sestavy:
V. Budinskı - J. Juroška, J. Svozil, D. Lischka, G. Ndefe - Y. Sor (60. D. Buchta), D. Tetour (79. J. Pokornı), F. Kaloč, N. Kuzmanovič (46. J. Klíma), R. Potočnı (46. D. De Azevedo) - L. Almási
Náhradníci:
J. Janetzkı, A. Fantiš, D. Simerskı, J. Šiška, L. Hrdlička, M. Nečas, M. Hlinka
Náhradníci:
J. Pokornı, L. Budínskı, R. Murin, M. Sanneh, D. Buchta, D. De Azevedo, J. Klíma
Žluté karty:
38. V. Čanturišvili, 51. M. Cedidla, 60. T. Poznar, 90. V. Procházka
Žluté karty:
10. D. Tetour, 32. F. Kaloč

Rozhodčí: P. Franěk - J. Kubr, J. Dohnálek

Počet diváků: 576 (9 % z kapacity 6 375)

Přejít na on-line reportáž