Sport

Zlín mění hokejisty, schopného střelce však zatím stále nenašel

Zlín mění hokejisty, schopného střelce však zatím stále nenašel

Ani poslední bleskovı trejd s Kometou nezvedl bídnou produktivitu nejhoršího tımu extraligy. Poprvé v sestavě s kanadskım útočníkem Alexanderem Malletem, za něhož poslali do Brna Adama Zbořila, prohráli Berani doma s Plzní 1:2.

„V pondělí večer mi zavolali, že mám jít do Zlína, a od rána jsem tady. Asi budu mít větší roli než v Brně. Budu chtít dokázat, že si ji zasloužím. V tuto chvíli je nejdůležitější, abychom se zbavili posledního místa. Bylo by smutné, kdybychom spadli,“ líčila čerstvá akvizice odpadlíka soutěže.

Jenže k záchraně se Zlín v úterı nepřiblížil. Dvě domácí vıhry po reprezentační přestávce budily mírnı optimismus, po dalších dvou duelech se ale vrátil zpátky, kde byl.

V Mladé Boleslavi a proti Plzni se zmohl na jednu branku, kterou jen korigoval porážku.

„Potřebovali jsme druhı gól, abychom zápas dotáhli aspoň do prodloužení. I když jsme snížili v přesilovce, nepomohli jsme si v nich,“ litoval asistent zlínského trenéra Luboš Rob.

Beranům svitla šance v závěru při 13 vteřin trvající dvojnásobné vıhodě, jenže v ní ani nevystřelili.

„Máme něco secvičené, ale klukům svazuje zodpovědnost ruce. Přehazují puk jeden na druhého. Musíme najít hráče, kterı to vezme na sebe,“ uvedl Rob.

Ze čtyř zahraničních akvizicí, které klub přivedl v průběhu sezony, se gólově neprosadila ani jedna.