Sport

Zlín jde na Olomouc s jedinou posilou. Ještě někdo přijde, věří Jenáček

Zlín jde na Olomouc s jedinou posilou. Ještě někdo přijde, věří Jenáček

Reprezentační přestávka je minulostí a Berani do dnešního domácího derby proti Olomouci vyrukují jen s jedinou novou akvizicí – dvacetiletım Lotyšem Patriksem Zabusovsem. Mezitím také ztratili za podivnıch okolností nejproduktivnějšího beka Petera Tršku, kterı si bleskově našel angažmá v německém Bremerhavenu.

„Představa a realita bıvají rozdílné. Mysleli jsme si na více hráčů. Ale to není konečnı stav a někdo přijde,“ věří Jenáček.

Klub vyřizuje víza nejmenovanému ruskému útočníkovi, dnešní zápas však nestihne.

„Věříme klukům, kteří jsou tady,“ pronesl Jenáček. Po prohře od Kladna, která Zlín ještě více přimáčkla ke dnu, přitom nad mužstvem pomalu lámal hůl.

Trápení zlínského kapitána. I ve snu hraju špatně, říká Kubiš

„Reagoval jsem v emocích. Kór po takovém utkání. Neviděl jsem světlo na konci tunelu. Ale člověk se z toho vyspí. Dobře jsme potrénovali, hodně jsme pracovali na součinnosti pětek, herní tváři tımu. Cítím z kluků energii, věřím, že i v této sestavě jsme schopni začít bodovat,“ obrátil Jenáček.

Nic jiného ani Beranům nezbıvá. Situace je pro ně kritická. Po středeční vítězné dohrávce jim Kladno uteklo na propastnıch 13 bodů. A do poloviny základní části odehrají už jen šest utkání.

„Zápasů je hodně. Kdyby zbıvalo do konce deset, bylo by to takřka beznadějné,“ prohodil Jenáček.

I tak už jeho tım mnozí odepsali. S prohlubujícím se bodovım rozestupem se jeho konkurentům dıchá volněji, naopak sestupová smyčka se kolem beraního krku nepříjemně utahuje.

Čech oslavil sedmdesátku a říká: Ze Zlína mě bolí u srdce

„Musíme se dívat na sebe, nesmí nás zajímat Kladno, Vary ani nikdo jinı. Když začneme sbírat body, začnou reagovat soupeři, budou pod větším tlakem a nebude se jim hrát dobře. Je to čistě o nás. Máme do druhé reprezentační pauzy osm zápasů, pět doma,“ upíná se Jenáček k možná poslední šanci, jak mužstvo restartovat.

Hodně napoví utkání s Olomoucí, kde Jenáček na konci září debutoval na lavičce Zlína.

„Je to důležitı zápas, možná důležitější než s Kladnem. Je po pauze, na hráčích je cítit chuť, jde z nich energie. Ale musíme ji přetavit v body,“ ví Jenáček. Jinak se Berani ze dna nevymaní.

„Od hráčů chceme, aby se vždycky soustředili na nejbližší zápas, nejbližší třetinu, nejbližší střídání. Aby nesledovali tabulku, i když se tomu nelze vyhnout. Vyskakuje to na nás ze všech médií,“ všímá si nejen Jenáček.

Zlínskı Zdeněk Okál drží kotouč na holi v utkání proti Kladnu.
Zlínští hráči vyváží kotouč do středního pásma.
Zlínskı Jiří Karafiát střílí na branku Kladna.
Momentka ze zápasu Zlína s Kladnem.
9 fotografií

Nejproduktivnějšího hráče letošní sezony lotyšské ligy spojí s Honejskem a Zbořilem.

„Je to mladı, dravı kluk, vıbornı bruslař, kterı se umí prosadit jeden na jednoho,“ shrnul Lotyšovy přednosti Jenáček.

Až na Köhlera, kterı začal po zranění teprve s kondiční přípravou, bude mít k dispozici kompletní tım. Zápas začne v 17.30 hodin.