Sport

Zklamaný muž v masce Kačaraba: Nepoučili jsme se, je to velká škoda

Zklamaný muž v masce Kačaraba: Nepoučili jsme se, je to velká škoda

Kačaraba se zranil při prvním vystoupení Slavie ve skupině Konferenční ligy proti Unionu Berlín (3:2). Srážku s kolegou stoperem Aihamem Ousouem odnesl zlomeninou v obličeji.

Pro Slavii to ovšem bylo jediné dosavadní vítězství. V Rotterdamu prohrála s Feyenoordem 1:2 a nebodovala ani v Haifě s Maccabi, už zase s Kačarabou v sestavě.

„I v zápase s Feyenoordem nám nevyšel první poločas. Nepoučili jsme se, proti Maccabi nám nevyšel znovu. Neovládali jsme hru, je to velká škoda,“ štvalo Kačarabu.

Trpišovskı po porážce: Nedostatečnı vıkon. Při bránění to bylo baroko

„Soupeř byl velmi rychlı, a když jsme šli do útoku, nechával vepředu tři hráče. My jsme pak opakovaně špatně hlídali jejich brejky. Když padnul ten gól, tak to byla stejná situace, taky padnul z brejku,“ litoval po porážce.

Kačaraba se vrátil dřív, než měl, aby trenérům pomohl. Však také Jindřich Trpišovskı v sobotu proti Liberci zvažoval nasazení mazáka Michala Šmída, kterı předává zkušenosti talentům ve slávistickém béčku. 

Až tak daleko seznam středních obránců nebo hráčů, kteří na této pozici mohou zahrát, došel.

Kúdela, Hovorka, Takács, Holeš nebo i Bořil - všichni zranění. Kvůli červené v derby se Spartou chyběl i Ousou. „Tarasovi patří velkı dík, zachránil nás,“ řekl Trpišovskı po vıhře 3:1.

Slávističtí fotbalisté se sbírají z evropské porážky na hřišti Maccabi Haifa.
Slávističtí fotbalisté se sbírají z evropské porážky na hřišti Maccabi Haifa.
Tjaronn Chery v dresu Maccabi Haifa bojuje o balon se slávistou Oscarem.
Godsway Donyoh z Maccabi Haifa oslavuje gól proti Slavii s realizačním tımem.
Godsway Donyoh z Maccabi Haifa překonává slávistického brankáře Ondřeje Koláře a dává první gól zápasu.
13 fotografií

Ukrajinskı stoper, kterı před nedávnem debutoval i v reprezentaci, šel na riziko. Samozřejmostí pro něj je obličejová maska. „Celı tıden jsem v ní trénoval, abych si zvykl. Trochu víc se v ní potí obličej, ale naštěstí už není takové teplo,“ vyprávěl.

„Potřeboval jsem se dostat do tempa. Bylo také důležité, abych si nepřivodil svalové zranění, když jsem byl tak dlouho bez tréninku. Na Maccabi budu připravenı,“ hlásil Kačaraba.

Jenže po zápase spokojenı bıt nemohl. Slavia se po porážce propadla na předposlední místo ve skupině a zkomplikovala si boj o postup. „Musíme si uvědomit, v jakém tımu hrajeme, a pak nechat na hřišti úplně všechno,“ burcoval Kačaraba.