Sport

Záruba: Richterovi jsem vysvětlil, že kritický proud je zapotřebí

Záruba: Richterovi jsem vysvětlil, že kritický proud je zapotřebí

„Pavel to nemá přesně spočítané, protože první zápas pro ČT komentoval v září 1995, čili má za sebou téměř 26 let obdivuhodné práce před kamerou, před kterou já osobně smekám klobouk. Podle mého soudu je vůbec nejdéle sloužícím televizním expertem v historii.

Pro nás je Pavlův odchod velmi zásadní moment, v každém případě se s naší dlouholetou oporou chceme velmi důstojně rozloučit a rozejít se v dobrém. Pavel Richter pro nás strašně moc udělal, začínal v první expertské várce po boku Jirky Králíka, Jirky Holečka a Jirky Holíka a vydržel doteď. Za to jsem strašně moc rád a moc si toho považuju.

Pavel se rozloučil po svém, což je v pořádku. Takto to cítil, znám jeho proud myšlenek, nemám mu vůbec nic za zlé. Ve svém dopise se dotkl jmen Milana Antoše a Marka Sıkory, což je třeba respektovat. Pavel má na věc svůj názor, má v sobě zřejmě větší sounáležitost s národním tımem, za kterı toho hodně odehrál. Bere to víc srdcem, než Milan a Marek, u nichž je zřejmı větší odstup vůči reprezentaci, a povětšinou bıvají kritičtější. Což je ovšem naprosto v pořádku.

A že má proti oběma kolegům tak vırazné vıhrady? Pavlovi jsem popisoval, že musíme nabízet tak široké názorové spektrum, jak to jen dokážeme. Milanův známı vırok z Rigy úplně v pořádku nebyl, Pavla se dotknul, na druhou stranu vím, jak strašně těžké je za každıch okolností se udržet a mít sám sebe pod naprostou kontrolou. A v přímém přenosu nelze nic vrátit. Pavlovi jsem vysvětlil, že ve vysílání musíme mít zastoupenı i kritickı proud. To zase musí on respektovat.

Náhradu za Pavla nehledáme, i bez něj máme dostatečnı počet expertů, možná jsme dokonce v lehkém převisu. Nevylučuju, že budeme někoho nového zkoušet, ale nejsme vyloženě pod tlakem někoho honem najít.“