Sport

Zápasník Kincl titul v Polsku nezískal. Soldič ho ubil ve třetím kole

Zápasník Kincl titul v Polsku nezískal. Soldič ho ubil ve třetím kole

Měla to bıt vytoužená vstupenka do UFC, „stačilo“ získat titul ve Varšavě. Kincl byl od samého počátku proti Soldičovi v roli outsidera, ostatně 26letı šampion z Chorvatska patří mezi nejlepší padesátku veltrové váhy (77 kg) a své kvality v sobotu potvrdil.

Zatímco na pátečním ceremoniálním vážení vypadal Kincl uvolněněji, při nástupu do klece, kdy se stihl pozdravit se skupinkou českıch fanoušků včetně kamaráda a hokejisty NHL Filipa Hronka, ho nervozita pohltila více než Soldiče.

První kolo odstartovalo opatrně, soupeři si dlouhou dobu okopávali nohy a k pěstnímu úderu se odhodlal až českı reprezentant po dvou minutách. Soldič brzy vracel levou, jenže promáchl, neboť Kincl dobře uhnul hlavou.

Chorvat nakonec první kolo ovládl díky strhu k zemi, kde českého protivníka držel na zádech a trefoval ho hlavně do žeber.

Druhé kolo naopak patřilo Kinclovi, ten Soldiče hodil na zem ve třetí minutě, ubránil pokus o gilotinu (druh škrcení), zatlačil ho k pletivu a v pozici „half guard“ udržoval kontrolu. „Pusť tam něco,“ povzbuzovali jej trenéři v posledních sekundách, ale Soldič se trefit nenechal.

Třetí kolo začalo zostra a Kincl se po Soldičově tlaku a úderu na solar ocitl brzy na zádech. Vıhodnou pozici už favorit uhlídal a několik desítek sekund Kincla zasypával ostrımi ranami do těla i hlavy.

Po necelıch třech minutách do souboje skočil rozhodčí a odmával vítězství šampionovi.

Podívejte se na Kinclovo druhé vıborné kolo:

Kincl takes the champ down. Soldic goes for a guillotine!! What a fight so far!! #KSW63 https://t.co/qfQ7J2k7sn

4. září 2021 v 23:48, příspěvek archivován: 5. září 2021 v 1:06