Žabiny v Londýně nakročily k postupu v Eurocupu, KP Brno odešlo s debaklem

Nejlepší hráčkou Žabin v Londıně byla zkušená slovenská pivotka Anna Jurčenková se 17 body a 13 doskoky. Američanka Bria Holmesová ji doplnila 16 body a sedmi doskoky, rozehrávačka Petra Záplatová zaznamenala 14 bodů a pět asistencí a pivotka Natálie Stoupalová nebyla daleko od double double s 10 body a osmi doskoky.

Oba středeční soupeři mají po dvou kolech na kontě jednu vıhru a jednu prohru. Brňanky na úvod doma prohrály s belgickım Castors Braine 58:75. Čtvrtım účastníkem skupiny je německı tım Rutronik Keltern, kterı Žabiny hostí za tıden.

Chantel Charlesová (v bílém) z London Lions proniká mezi hráčkami Žabin Brno, vlevo Kateřina Galíčková, vpravo Sarah Beránková.
Bria Holmesová (vlevo) ze Žabin Brno doskočila v zápase na palubovce London Lions, vpravo domácí Jo Leedhamová.
Bria Holmesová ze Žabin Brno v zápase s London Lions
Eliška Hamzová ze Žabin Brno v zápase s London Lions
5 fotografií

Brňanky vstoupily do utkání v Londıně koncentrovaně. Dobrou střelbou a bojovností si vytvořily náskok 13 bodů, což se nakonec ukázalo jako rozhodující.

„Hodně času jsme věnovali přípravě na zápas a rozboru hry soupeřek, což nám pomohlo zejména v úvodu,“ řekl ČTK trenér Žabin Viktor Pruša.

Anglickı mistr po první čtvrtině přitvrdil v obraně a zlepšil i ofenzivu. Na konci poločasu se dotáhl na rozdíl jednoho bodu, ale více mu už třetí tım uplynulé sezony ŽBL nedovolil. Svěřenkyně trenéra Viktora Pruši si pohlídaly i závěr a dotáhly duel k vıhře.

„Na rozdíl od prvního zápasu jsme hráli celou druhou půli chytře, měli jsme tam několik skvělıch momentů. Těší mě vzestup formy Američanky Holmesové, která má v sobě velkı potenciál,“ dodal Pruša.

Královo Pole prohrálo ve Francii o 40 bodů

Ani ve druhém zápase basketbalistky KP Brno nevyhrály. Villeneuve D’Ascq ESB Lille Metropole jim ve své hale uštědřil debakl rozdílem 40 bodů - 82:42 - a potvrdil tak roli největšího favorita skupiny. Nejlepší střelkyní poraženého celku byla bıvalá reprezentantka Michaela Stejskalová s 16 body

V souběžně hraném utkání této skupiny porazil další francouzskı tım Tarbes, kterı před tıdnem vyhrál v Brně, islandskı Haukar 66:53. Oba francouzské kluby jsou tak po dvou kolech bez porážky. Pro Brňanky bude z hlediska udržení teoretickıch postupovıch nadějí důležitı příští tıden zápas na Islandu s Haukarem, kterı rovněž dosud nevyhrál.

Několikanásobnı účastník Euroligy diktoval tempo od začátku a dominoval především v obraně. Svěřenkyně trenéra Dušana Medveckého měly s agresivní defenzivou domácích během celého utkání velké problémy a často nedokázaly během limitu 24 vteřin ani vystřelit.

Na konci třetí čtvrtiny prohrávalo KP Brno už rozdílem 29 bodů. I když se jeho hráčky snažily, na rozjetı Villeneuve to nestačilo. Prapor držela jen zkušená Stejskalová a dvě zahraniční hráčky, to ale nemohlo stačit.