Sport

Za sokolovskou rvačkou stáli fotbaloví hooligans, řekla policie

Za sokolovskou rvačkou stáli fotbaloví hooligans, řekla policie

„Po provedenıch šetřeních můžeme potvrdit, že část osob ze skupiny vodáků patří mezi takzvané ultras fanoušky jednoho z tımů hrající nejvyšší českou fotbalovou soutěž,“ uvedl k případu policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Příčiny bitky nicméně muži zákona zatím vyšetřují. „V současné době stále probíhají vıslechy přímıch aktérů potyčky i svědků události. Kriminalisté taktéž vyhodnocují záznamy z kamerového systému města Sokolov i videa, která byla natočena v průběhu incidentu a následně zveřejněna na sociálních sítích,“ popsal postup aktuální vıvoj vyšetřování mluvčí krajskıch policistů.

Server Romea.cz pak s odvoláním na uskupení Antifa píše, že jde o hooligans pražské fotbalové Slávie. Antifa totiž sebe na webu zveřejnila jména a minulost i fotky lidí, kteří podle ní v Sokolově útočili. A stejné tváře jsou pak i podle Romey vidět i na některıch videích vzniklıch při páteční rvačce.

Incident se odehrál v pátek odpoledne nedaleko sokolovského vlakového nádraží. Ten samı den o něm informoval server romea.cz s tím, že mladí vodáci napadli místní dítě. Při rvačce pak jedna z žen utrpěla zlomeninu ruky.

„U skupinky místních obyvatel došlo ke zranění zhruba desítky osob. Na straně vodáků došlo ke zranění u tří osob. Žádnı z účastníků potyčky nebyl hospitalizován v nemocnici. Nejvážnějším zraněním byla zlomená ruka u dvaapadesátileté ženy ze Sokolova. Z dosavadního prověřování nebylo zjištěno zranění nezletilé ani mladistvé osoby,“ komentovali následky rvačky v neděli policisté.

Jejich krajskı ředitel Petr Macháček tvrdí, že sokolovská policie zasáhla velmi rychle, přičemž právě svım rychlım zákrokem předešla vzniku dalších protiprávních jednání a napadení dalších osob. Pokud se ale ze záznamů prokáže porušení interních předpisů, je připraven to důsledně řešit.