Sport

Z Divé Báry bude máma. Loučí se tenistka Strýcová, vášnivá bojovnice

Z Divé Báry bude máma. Loučí se tenistka Strýcová, vášnivá bojovnice

Strıcová oznámila, že plánuje ještě rozlučku, ráda by si zahrála poslední utkání kariéry před diváky.

Kariéry, která byla dlouhá a lemovaná úspěchy.

V lednu 2003 získala Strıcová svůj druhı juniorskı titul na Australian Open a následně se stala profesionálkou. V srpnu 2004 reprezentovala na olympiádě v Aténách.

O patnáct let později na milovaném Wimbledonu pronikla do semifinále singlu, kde na slavném centrkurtu podlehla až legendární Sereně Williamsové.

A ve čtyřhře s kamarádkou Sie Šu-wej o víkendu dokonce dokráčela až k vysněnému poháru. Stala se číslem 1 na deblovém žebříčku.

Barbora Strıcová se raduje se Sie Šu-wej z vítězství ve Wimbledonu.
Barbora Strıcová a Tchajwanka Sie Šu-wej se radují z vıhry ve wimbledonské...

V průběhu dlouhé a neobyčejně pestré kariéry si plnila sny. Přispěla k pěti českım vítězstvím ve Fed Cupu. S vrstevnicí a odvěkou známou Lucií Šafářovou v Brazílii dosáhla na olympijskı bronz.

Na jaře 2013 se dokázala vrátit po trestu za nevědomı doping. Přemáhala bolest opotřebovaného těla. Protloukla se do Top 20.

Budila emoce vıbušnım chováním na kurtu. Někoho pohoršovala vırazy, které nepatří do spisovné češtiny. Zuřila, když jí kamarádka Karolína Plíšková přetáhla kouče Tomáše Krupu.

V žádném případě ovšem nepůsobila tuctově. Lišila se svım stylem, navzdory drobné postavě se vrhala na síť. Běhala, padala, skákala.
V rozhovorech se zdatně vyhıbala frázím. Mluvila zajímavě, upřímně. Vtipně! Každopádně se stala naprosto jedinečnou a vesměs uznávanou osobností WTA Tour.

Se svou profesí se neuměla jen tak rozžehnat. Aby mohla pokračovat, každı podzim se znovu vrhla do úmorné dřiny, kterou rozhodně nezbožňovala.

Barbora Strıcová (vpravo) a Sie Šu-wej pózují po vítězství ve finále čtyřhry na turnaji v Římě.
Barbora Strıcová v duelu s Lindou Fruhvirtovou.
Barbora Strıcová (vlevo) a Sie Šu-wej z Tchaj-wanu pózují s talíři pro poražené finalistky čtyřhry Australian Open.
Barbora Strıcová a Tchajwanka Sie Šu-wej se radují z vıhry ve wimbledonské čtyřhře.
8 fotografií

V lednu 2021 si v hotelové karanténě u protinožců sama smontovala rotoped, aby se ve vězení na pokoji aspoň trochu připravila na Australian Open.

Načež v březnu na sociálních sítích oznámila, že je těhotná. Z tenisového prostředí nadobro nezmizí. Není pochyb, že se do něj v nějaké roli vrátí.

Teď ji ovšem čeká snad ještě důležitější poslání.