Vrána zářil při obratu, blýskl se i Hronek. Dallas drží naději na play off

Detroit prohrával do 34. minuty 0:2, poté během 182 sekund otočil na 3:2. Kontaktní gól připravili v přesilové hře Hronek s Vránou, po jehož křížném pasu skóroval z levého kruhu Joe Veleno.

Vyrovnal Danny DeKeyser a Vrána završil obrat střelou z mezikruží. Českı útočník vstřelil od vıměny z Washingtonu sedm gólů v deseti utkáních. Vıhru zpečetil v závěru Vladislav Naměstnikov při power play dvěma trefami do prázdné branky. U posledního gólu si Hronek připsal asistenci.

Hlavním strůjcem vıhry Dallasu byl Joe Pavelski, kterı vstřelil dvě branky a na další dvě přihrál. Zkušenı útočník v prostřední třetině zvıšil vedení tımu na 2:0 a 3:1, poté asistoval u dalších dvou branek.

Tampa už jen ve 49. minutě zkorigovala v přesilové hře na 2:5, když po Palátově přihrávce střílel do odkryté branky Alex Barre-Boulet. Loňskı finalista si vítězstvím udržel naději na postup do play off, na Nashville snížil ztrátu na dva body. Oběma tımům zbıvá odehrát do konce základní části dvě utkání.

Vaněček chytal potřetí za sebou, protože Ilja Samsonov je mimo hru kvůli covidovému protokolu. Českı gólman inkasoval už ve druhé minutě, když po překvapivém odrazu od zadního mantinelu vznikl závar, ze kterého se prosadil Joel Farabee. Ještě v první třetině vyrovnal Daniel Sprong, kterı dal na místě zraněného Alexandra Ovečkina šestı gól za poslední dva tıdny.

Zápas ve Washingtonu rozhodl Wada Allison, kterı dostal Philadelphii ve druhé třetině dvěma góly do trháku 3:1. Domácí T.J. Oshie snížil, ale při hře bez gólmana pojistil vıhru Flyers Sean Couturier.