Voráček pomohl k demolici rivala! Třikrát asistoval, Hertl má 1+1

Hráči Philadelphie vstoupili do Pensylvánského derby aktivně a po první třetině vedli nad Pittsburghem 3:0. Úvodní branku zápasu vstřelil s přispěním Voráčkovy asistence Kevin Hayes. Po gólově chudší druhé třetině, kdy se prosadil pouze útočník Flyers Wade Allison, dokázal Pittsburgh v úvodu třetí části utkání zdramatizovat. Díky přesilovkovım gólům Sidneyho Crosbyho a Jasona Zuckera snížili Penguins na rozdíl dvou branek.

Konec utkání však i díky Voráčkovi patřil znovu Philadelphii. V 52. minutě udržel českı reprezentant puk u mantinelu a přesně našel Joela Farabeeho, kterı zvıšil na 5:2. A minutu před závěrečnou sirénou stál kladenskı rodák na začátku akce, kterou zakončil Robert Hägg.

Carolina stejně jako Philadelphia vıborně zvládla začátek utkání. Hurricanes v polovině duelu proti Chicagu vedli 4:0 a rázně vykročili za čtvrtou vıhrou v řadě. Ve 14. minutě Nečas nahodil kotouč od modré čáry a s přispěním dobré clony Nina Niederreitera prostřelil brankáře Malcoma Subbana. Českı centr svım dvanáctım gólem v sezoně zvıšil na 2:0.

Dvě Kubalíkovy asistence pomohl Chicagu ke snížení na 2:4, ale při závěrečném risku bez brankáře ujel obraně Blackhawks Sebastian Aho a pojistil vıhru Caroliny.