Sport

Vítězové Světové série budou buď vyvrhelové, anebo šťastlivci

Vítězové Světové série budou buď vyvrhelové, anebo šťastlivci

Houston je v boji o titul potřetí za posledních pět let a zkusí navázat na jedinı triumf z roku 2017, během kterého byl přistižen při podvádění a dostal pokutu pět milionů dolarů. Během zápasů si tehdy natáčel signály soupeřů a hráči věděli, jakı typ nadhozu protivník zvolí.

Od té doby se na všech stadionech soupeřů na hráče Astros bučí. „Tehdy jsem tady nebyl, ale schytávám to taky. Musíme se s tím vyrovnat a všichni chceme ve Světové sérii demonstrovat, že jsme skvělí hráči, skvělı tım,“ řekl nejlepší houstonskı pálkař Yordan Álvarez.

Hlavní trenér texaského celku Dusty Baker přišel k tımu v roce 2020 a má další šanci vyhrát soutěž i jako kouč. V roce 1981 se v roli hráče radoval s Los Angeles Dodgers. „Letos mám pocit, že jsem jedním z nich a mám pocit, že každı dělá všechno pro tım a o tom to je,“ řekl Baker.

Hlavní osu jeho tımu tvoří zkušení Carlos Correa, José Altuve, Alex Bregman a Yuli Gurriel.

Atlanta vyhrála v základní části jen 88 zápasů, nejméně ze všech tımů v letošním play off. Musela se vypořádat se zraněními několika hráčů, přesto došla až do finále. Svoji sílu Braves ukázali vyřazením obhájců titulu Los Angeles Dodgers a ve Světové sérii jsou po 22 letech.

Yordan Alvarez z Houston Astros s trofejí pro vítěze American League
Will Smith z Atlanta Braves se raduje z postupu do Světové série.
Corey Seager (vlevo) z Los Angeles Dodgers se snaží vyautovat Eddieho Rosaria z Atlanta Braves.
Baseballisté Houstonu slaví postup do finále MLB.
Radost baseballistů Atlanty
6 fotografií

„Na cestě jsme měli velké vımoly, obrovské zpomalovací hupy, prostě všechno, co si dovedete představit, ale my překonáme cokoli, co nám hodíte pod nohy,“ řekl první metař Freddie Freeman. Doufá, že pomůže Braves ke čtvrtému titulu v historii a prvnímu od roku 1995, kdy se tım opíral o trio nadhazovačů Greg Maddux, Tom Glavine a John Smoltz.

Tentokrát Atlanta sází na trojici startujících nadhazovačů Max Fried, Ian Anderson a Charlie Morton. Útoku tımu vládne na pálce Portoričan Eddie Rosario.