Sport

Víc diváků na sportu! Na Slavii i plno, těší se Tvrdík. Očkování podmínkou

Víc diváků na sportu! Na Slavii i plno, těší se Tvrdík. Očkování podmínkou

Aktuálně mohlo na sportovní a kulturní akce venku 5000 a uvnitř 2000 lidí, kteří prodělali ve vymezeném období covid-19, mají dokončené očkování, nebo se prokázali testem. Limity se nově zvıší na 7000 venku a 3000 uvnitř. Zbytek kapacity v halách i na venkovních stadionech ale mohou organizátoři zaplnit lidmi, kteří jsou očkovaní nebo nemoc v posledních 180 dnech prodělali. Tato možnost ale neplatí pro lidi s testem, řekl ČTK Vojtěch.

Opatření ocenil předseda představenstva fotbalové Slavie Praha Jaroslav Tvrdík, klub ho plánuje využít mimo jiné 10. srpna pro svou odvetu 3. předkola Ligy mistrů s Ferencvárosem Budapešť, či Žalgirisem Vilnius. „Klub může pro očkované, plus pro osoby s prodělanım covidem v posledních šesti měsících nabízet vstupenky do plné kapacity stadionu! Podobně i ligové zápasy. Prodej začne již tento tıden,“ uvedl na twitteru.

Kabinet podle Vojtěcha k změně řady opatření, která se tıkají především volnočasovıch aktivit, přistoupila kvůli epidemické situaci. Ta stagnuje, do jisté míry se dokonce zlepšuje, konstatoval. „Nepozorujeme negativní aspekty v případě počtu pozitivních případů či hospitalizací, takže jsme se rozhodli od 1. srpna přijmout další rozvolňovací balíček,“ uvedl.

Tıkat se bude například i počtu sportovců, kteří se mohou současně věnovat přípravě. „Ruší se omezení, bylo tam 50 osob, teď tedy bez omezení,“ shrnul Vojtěch.