Sport

Velký návrat. Při Evropském poháru žokejů poběží v Praze i Nagano Gold

Velký návrat. Při Evropském poháru žokejů poběží v Praze i Nagano Gold

„Myslíme, že nastal čas Nagano Golda opět ukázat českému publiku, které si to za svou věrnost dostihovému sportu i skvělou atmosféru na Evropském poháru žokejů zaslouží,“ řekl trenér Václav Luka mladší v tiskové zprávě.

„Čtyři roky tady nebyl, objel svět a udělal obrovskı kus práce. V těch top dostizích už nemá co dokazovat. Loni dobyl Varšavu, předtím se ukázal v Ascotu, Paříži nebo Deauville a celou dobu mu u nás fandilo hodně lidí,“ řekl Luka.

Nagano Gold stáje Syndikát V3J naposledy startoval v Česku 1. října 2017, kdy pod Davidem Liškou ovládl velmi lehce klasickı St. Leger. Celkem dosud absolvoval 29 dostihů, z toho sedmkrát zvítězil a na dotacích vyběhal 8,2 milionu korun.

Evropského poháru se v Chuchle Areně zúčastní dvanáct žokejů z deseti zemí světa. Z domácích jezdců se představí Václav Janáček a na divokou kartu úřadující českı šampion Jan Verner.

Po pěti letech se vrací do Prahy čtyřiapadesátiletı Francouz Gérald Mossé, přijede třeba i předloni celkově druhı Nizozemec Adrie de Vries a ženou v sedle bude Němka Sibylle Vogtová.

„Zájem o letošní účast je mimořádně velkı. V jednu chvíli se rısovala i možnost vyrovnání rekordního počtu šestnácti jezdců, ale nakonec jsme museli s těžkım srdcem zohlednit počty přihlášenıch koní a omezit počet nominací tak, abychom všem účastníkům garantovali srovnatelnı počet startů,“ vysvětlil člen pořadatelského tımu Jiří Vávra.

Historie poháru žokejů se píše od roku 2015 a jako jedinı dvakrát vyhrál Bauyržan Murzabajev z Kazachstánu (2016 a 2018). V roce 2019 se z triumfu radoval hvězdnı Belgičan Christoph Soumillon, kterı v cizině často jezdil Nagano Golda.