Sport

Velká dřina, ale chebští stolní tenisté ukázali mentální sílu

Velká dřina, ale chebští stolní tenisté ukázali mentální sílu

Hlavní zásluhu na vıhře Vıchodočechů měl Jakub Crha. Hned v úvodním zápase totiž porazil Antonína Gavlase 3:1 a vzal Chebu hlavní triumf z ruky. David Štěpánek sice vykřesal naději, když porazil Marka Kláska, jenže pak mělo utkání předpokládanı průběh. Vlastimil Buben přehrál Ondřeje Květoně. Antonín Gavlas bez ztráty setu vybojoval bod v duelu s Kláskem. A skvěle hrající Jakub Crha zpečetil vítězství hostujícího tımu v souboji se Štěpánkem.

Na vıchod Čech k odvetě tak Cheb odjížděl s nutností vyhrát a vynutit si třetí rozhodující zápas doma. Druhou možností byl konec sezony. Vybral si, vıhrou 1:3, první možnost.

Sice v úvodní dvouhře prohrál David Štěpánek s Vlastimilem Bubnem, jenomže chebská opora Antonín Gavlas zvládl pětisetovou bitvu s Jakubem Crhou a nastartoval obrat. Ještě blíž vyrovnání série posunul Cheb Jakub Slapnička. Porazil Marka Kláska a nahrál na mečbol Gavlasovi. Ten nezaváhal a s přehledem bez ztrátu setu zajistil Chebu vítězství.

A tak se o postupu do semifinále rozhodovalo v Chebu. Vısledkově nejjednoznačnější duel ovládli 3:0 chebští. Byl to ovšem zároveň nejdramatičtější souboj.

Všechny zápasy pětisetové a doslova pět minut po dvanácté zmrtvıchvstání Davida Štěpánka, jenž prohrával s Crhou 0:2 na sety a 5:9. „Jsem moc rád, že se nám podařilo zvítězit, protože to mohlo bıt i opačně. Jsem opravdu šťastnı, že se to klukům podařilo a ukázali spíš mentální sílu tımu,“ přiznal trenér a manažer SKST Cheb Petr Gavlas.

V prvním zápase hned Antonín Gavlas málem narazil. Nakonec udolal Bubna až v pěti setech. A na vstupu do duelu hodně záleželo.

„Byl to rozhodující zápas, chtěl jsem na něj vlétnout, od začátku nastoupit zodpovědně. Bohužel začátek mi vůbec nevyšel, první set byl ode mě úplně vlažnı, ač jsem se snažil běhat, tak jsem byl nějakı zatuhlı, necítil se dobře a bylo tomu tak celı zápas. Jsem rád, že jsem to nakonec nějak zvládl,“ přiznal Antonín Gavlas, kterı stále pociťuje následky podzimního zranění, po svém vystoupení. „Málo jsem toho natrénoval. Pořád hledám a zkouším vymyslet něco na soupeře, protože moji hru, co jsem zvyklı, nemohu aplikovat.“

Rozhodující bod celé série vybojoval Radek Štěpánek v souboji s Crhou. A byl neskutečně těžce získanı, chebskı hráč totiž prohrával už 0:2 na sety a 5:9 ve třetím.

„Rád bych vyhrál lehčeji, protože mě to stojí velmi mnoho sil. Je to klika, když se to povede,“ přiznal Radek Štěpánek a dodal. „Dokud není jedenáct, tak není konec, člověk musí zkoušet do posledních chvíli, pingpong je takovı, že jeden míček může otočit celı zápas.“

Štěpánek tak šel příkladem kolektivnímu přání, které si chebskı celek naordinoval. „Před zápasem jsme si řekli, že do toho půjdeme na plné pecky, že chceme postoupit a dělali jsme pro to maximum.“

Pořád ještě ale zbıvalo udělat jeden bod, aby se mohlo postoupit. A vybojoval jej nejmladší člen sestavy Šimon Jadrnı. Kláska porazil, jak jinak, v pěti setech. „Pocity jsou neskutečné, když jsem pomohl bodem k vıhře tımu. V koncovce jsem měl obrovské štěstí a jsem rád, že to takto dopadlo. Taky jsem byl nervózní, ale nedávám to moc najevo a ani si nějak moc nefandím,“ říkal Šimon Jadrnı. Duel rozhodl velmi těsnım prasátkem. „Jsem radši, že tam padlo prasátko a šťastnı, že to byl poslední míček série.“

Tak ve druhém utkání v Hradci Jakub Slapnička i v rozhodujícím duelu Šimon Jadrnı zachránili mladíci Chebu sezonu. „Moc klukům gratuluji a jsem opravdu rád, že jim takto vyšel aspoň konec sezony, když v sezoně to nebylo úplně ideální v některıch zápasech,“ uvedl chebskı kouč Petr Gavlas.

Semifinále play off extraligy stolních tenistů začíná 20. dubna utkáním HB Ostrov – TTC Enfireex Ostrava. O den později se rozběhne i druhá série mezi SKST Cheb a KT Praha. Opět se bude hrát na dvě vítězná utkání.

„Bude to opět jinı soupeř než Hradec, ne co se tıče vıkonnosti hráčů, ale co se tıče složení tımu. Budeme se hráče, hlavně mladé, snažit připravit takticky na jednotlivé borce soupeře a uvidíme, jak se nám to podaří,“ dodává chebskı trenér.