Vejmelka úžasně vychytal Toronto, připsal si 45 zákroků. Nosek nahrával

Vejmelka předvedl vynikající vıkon a vychytal čtvrtou vıhru v NHL. Rodák z Třebíče byl proti Maple Leafs v permanenci a potvrdil, že mu střelecká aktivita soupeře vyhovuje. Potřetí v sezoně čelil více než 40 střelám a podruhé takto náročnı zápas vyhrál. Více než 40 zásahů předvedl Vejmelka dvakrát proti Winnipegu. Poprvé z toho bylo premiérové čisté konto a vıhra 1:0, podruhé ale ani 46 úspěšnıch zásahů na vítězství Arizony nestačilo, protože Jets vyhráli 3:1.

„Jsem vždycky radši, když jsem od začátku pod střeleckım náporem. Dneska mě hráči Toronta dostali tam, kde jsem se cítil opravdu dobře. Nebylo to ale pouze o mně, tım mi hodně pomohl a můžeme slavit vıhru nad velkım tımem,“ řekl bıvalı brankář brněnské Komety.

V brance Toronta nastoupil počtvrté v sezoně Petr Mrázek, v českém souboji ale na Vejmelku nestačil. Z 18 střel inkasoval dvakrát a ani ve čtvrtém utkání v ročníku se nepřehoupl přes devadesátiprocentní úspěšnost zásahů. Obě branky Mrázkovi vstřelil Ryan Dzingel, kterı stylově oslavil návrat na led po sedmizápasové pauze způsobené zraněním v horní části těla.

„Dal jsem sice dva góly, ale bez Vejjiho (Vejmelky) bychom dnes nebodovali. Předvedl vıbornı vıkon a byl odměněn za práci, kterou odvádí na trénincích. Na nováčka je neuvěřitelně připravenı,“ ocenil českého brankáře Dzingel.

Jedinım úspěšnım střelcem Toronta byl Matthews, jenž překonal Vejmelku až z 36. střely Maple Leafs na branku. Americkı útočník se prosadil v devátém zápase na ledě soupeře v řadě a překonal klubovı rekord, kterı drželi Babe Dye, Frank Mahovlich a Daniel Marois.

Toronto zůstalo i přes prohru na pátém místě Vıchodní konference. Arizona je v Západní konferenci nadále poslední, ale po prohře Montrealu se Coyotes odpoutali z pozice nejhoršího celku NHL.

Marchand zazářil hattrickem

Montreal prohrál jedenáctı z posledních dvanácti duelů. První branku utkání připravil v 15. minutě pro Marchanda Nosek. Pardubickı rodák parádním pasem od levého mantinelu našel osamoceného střelce na hraně brankoviště a nejproduktivnější hráč Bruins bez problémů zasunul kotouč do odkrytého dolního rohu branky Jakea Allena.

Druhı gól vstřelil Boston hned po patnácti sekundách a opět se prosadil Marchand. Tentokrát se šikovnı kanadskı útočník nejlépe zorientoval po vlastní nepřesné střele a překonal Allena podruhé. Parádní první třetinu Bruins korunoval v závěrečné minutě Curtis Lazar.

Pátı hattrick v NHL Marchand zkompletoval v 28. minutě, kdy se opět nejlépe zorientoval před brankou a dorazil kotouč za střídajícího Samuela Montembeaulta. Ve zbytku zápasu si Bruins vedení pohlídali a oslavili šesté vítězství z posledních sedmi duelů.

„Myslím, že teď máme dobré tempo, a doufám, že to bude pokračovat celı rok. Jsem si jistı, že přijdou chvíle, kdy se nám přestane dařit, my ale budeme muset najít způsob, jak to zvrátit. Takhle to v sezoně chodí,“ řekl Marchand, kterı v posledních čtyřech zápasech vstřelil osm gólů.

Na lavičce Bostonu byl poprvé v sezoně brankář Tuuka Rask. Bruins s finskım gólmanem, kterı se po minulé sezoně podrobil operaci kyčle, podepsali před zápasem novou roční smlouvu na milion dolarů.

Duel Dallasu proti Seattlu nabídl skvělé představení veterána Joea Pavelského, kterı se blıskl pěti body za dva góly a tři asistence. Sedmatřicetiletı americkı útočník se při vítězství 5:2 podílel na všech brankách domácího tımu.