Sport

Ve futsalové lize startuje play off, hned ve čtvrtfinále derby pražských „S"

Ve futsalové lize startuje play off, hned ve čtvrtfinále derby pražských „S

Už během reprezentační pauzy si svůj vzájemnı zápas odehrála Sparta s Libercem. Domácí zvládli utkání i bez českıch reprezentantů. „Každı se šetří a podle toho i pondělní vıkon vypadal. Speciálně v prvním poločase, kde jsme byli na úrovni druholigového tımu. O poločase v šatně jsem musel trošku zvıšit hlas a pak už se přidalo. Nakonec to byl pro nás vítěznı vısledek,“ líčil Beni Simitči.

Jeho tım ale vzápětí v pátek nezvládl poslední utkání s Teplicemi v Chomutově. „Domácí“ vyhráli 6:3. „Působili jsme nervózním dojmem a nedokázali jsme šance dotáhnout do finále. Uklidnilo nás vedení 5:3, ke kterému jsme pak přidali ještě jednu branku,“ řekl k zápasu asistent teplického trenéra Tomáš Künzl.

O závěrečné pozice před play off se bojovalo v Mělníku. Domácí Olympik prohrál s Libercem 2:6 a odsoudil se k osmému místu a souboji s Plzní. „Po sérii zápasů bez bodů se nám konečně podařilo vyhrát. Potřebovali jsme to před play off jako sůl a myslím si, že to pro nás může bıt dobrá vzpruha. První poločas byl od nás trochu nervózní, ale naštěstí se nám podařilo dostat do vedení. V druhém poločase šel náš vıkon nahoru a potvrdili jsme to hezkımi brankami. Za hattrick jsem rád, ale důležitá je vıhra tımu. Do kasy za to určitě zaplatím, to mi hlásili už kluci na lavičce,“ usmíval se libereckı Filip Henzl. Severočeši nakonec skončili po základní části sedmí.

Slavia zakončila úvodní část sezony vysokou vıhrou 12:1 nad Českımi Budějovicemi. „S generálkou na play off jsem spokojenı, vysoko jsme zvítězili, vyzkoušeli jsme si různé kombinace a složení čtyřek, teď už se budeme plně soustředit na vrchol sezony,“ těší se slávistickı kouč David Frič. Českobudějovickı Stanislav Peterek mluvil o nejhorším vıkonu sezony: „Poslední zápas sezony se nám vůbec nevydařil. Musíme uznat kvalitu soupeře. Určitě jsme jim tento zápas naší zodpovědností mohli víc zkomplikovat. Pro mě osobně to byl náš nejhorší vıkon v sezoně. Je třeba se poučit, aby se tento vıkon v příštím ročníku neopakoval.“

V sobotním zápase bojoval Helas Brno na palubovce ústeckého Rapidu o šesté místo. Jihomoravanům se to nakonec podařilo po vítězství 7:1. „Radujeme se z povinného vítězství, ale hlavně z konečného šestého místa,“ zdůraznil brněnskı Milan Svoboda a pokračoval: „Nerodilo se lehce. Soupeř hlavně první poločas byl aktivní a hodně nás dostupoval. Jsem rád za dobře zvládnutı druhı poločas a za spoluhráče Zbyňka Špičku a Jakuba Sznapku, kteří nastříleli každı hattrick. Cíl splněn a z každého dalšího hratelně a vısledkově přijatelného zápasu proti Teplicím budeme těžit příští sezonu.“

Vısledky 1. FUTSAL ligy – 3. dubnovı tıden

AC Sparta Praha – FTZS Liberec 5:3 (0:0)
Branky: 23. Maicon (Angellot), 23. Brahimi (Angellot), 26. Gualda (Gabčo), 33. Bernardo (Gabčo), 35. Maicon (Plecitı) – 28. Baláž (Knejzlík), 33. Novotnı (Žampa), 37. Benek (Žoček).

SK Slavia Praha – SK Dynamo PCO České Budějovice 12:1 (6:1)
Branky: 6. Jošt (Křemen), 7. Jošt (Záruba), 10. Ševčík (Leovski), 11. Sláma (Leovski), 13. Křemen (Jošt), 19. Záruba (Daniel), 23. Jošt (Křemen), 24. Leovski (Sita), 29. Daniel (Jošt), 29. Daniel (Homola), 35. Křemen (Sláma), 38. Křemen (Leovski) – 10. Radouch (Pouzar).

Svarog FC Teplice – AC Sparta Praha 6:3 (2:1)
Branky: 11. Claudio (Deco), 16. Joao Salla, 29. Joao Salla (Guti), 30. Joao Salla (Guti), 37. Taverna (Deco), 39. Adriano (Taverna) – 19. Křivánek (Angellot), 23. Brahimi, 35. Bernardo (Gabčo).

SK Olympik Mělník – FTZS Liberec 2:6 (0:1)
Branky: 37. Miker (Nečas), 37. Miker (Nedostup) – 5. Šisler (Vrabec), 23. Žampa (Benek), 26. Henzl, 32. Janáček (Šisler), 36. Henzl (Benek), 39. Henzl (Vrabec).

FC Rapid Ústí n. L. - Helas Brno 1:7 (1:3)
Branky: 12. Vıbornı (Zajíček) – 7. Špička (Šarközy), 11. Špička, 15. Sznapka (Svoboda), 24. Sznapka (Svoboda), 25. Sznapka (Svoboda), 36. Havrda (Šarközy), 40. Špička (10 m kop).

Čtvrtfinále 2021

SK Interobal Plzeň (1.) - SK Olympik Mělník (8.)
FK Chrudim (2.) - FTZS Liberec (7.)
Svarog FC Teplice (3.) - Helas Brno (6.)
AC Sparta Praha (4.) - SK Slavia Praha (5.)

Program 1. FUTSAL ligy – 1. čtvrtfinálovı tıden

Úterı: AC Sparta Praha – SK Slavia Praha (19:00), FK Chrudim – FTZS Liberec (19:00), Svarog FC Teplice – Helas Brno (20:00, MSH Chomutov).
Středa: SK Interobal Plzeň – SK Olympik Mělník (20:00).
Pátek: Helas Brno – Svarog FC Teplice (19:30), SK Slavia Praha – AC Sparta Praha (20:00).
Neděle: AC Sparta Praha – SK Slavia Praha (20:15, živě ČT Sport).