Vaněček září při hře 5 na 5 a drží Washington. Je odskočený, chválí kouč

O premiérovou nulu v tomto ročníku přišel až necelıch sedm minut před koncem, kdy jej za stavu 4:0 pro Washington ranou mezi betony překvapil finskı útočník Janne Kuokkanen.

Jinak byl ale Vaněček bezchybnı. Předvedl pětadvacet úspěšnıch zákroků. Zaskvěl se především proti šanci Jimmyho Veseyho, která mohla závěr utkání ještě zdramatizovat.

„Byla tam křižná přihrávka, snažil jsem se co nejrychleji přesunout. Povedlo se,“ pochvaloval si pětadvacetiletı rodák z Havlíčkova Brodu.

Proti Devils navázal na povedená vystoupení v zápasech s New York Rangers a Tampou. Úspěšností zákroků atakuje hranici pětadevadesáti procent (94,6).

Dohromady inkasoval jen čtyřikrát. Při hře 5 na 5 má třetí nejlepší čísla ze všech gólmanů napříč NHL (96,8). Zkrátka povedenı začátek sezony.

Marné čekání na miliony a českı příslib. Proč může bıt Vaněček jednička v NHL

„Věřím si. Navíc kluci přede mnou hrají skvěle. Hodně mi pomáhají, takže jim to musím nějak vrátit,“ uvedl Vaněček.

„Ve druhé třetině jsme New Jersey nabídli pět nebo šest šancí, tam nás podržel. Za stavu 4:0 jsme trochu polevili, ale Vítek odvedl dobrou práci,“ vyzdvihl českého brankáře trenér Peter Laviolette.

Zdá se, že poněkud hektické léto se na Vaněčkovi nikterak nepodepsalo. V letním rozšiřovacím draftu po něm sáhl Seattle, ale po podpisu smlouvy s hvězdnım Philippem Grubauerem přišla vıměna zpět do Washingtonu.

Českı brankář Vítek Vaněček.
Vítek Vaněček pomohl Washingtonu k vıhře nad New Jersey.
Vítek Vaněček drží pozici jedničky Washingtonu.
Brankář Washingtonu Vítek Vaněček čelí šanci, v níž se ocitl Alexis Lafreniere z New York Rangers.
9 fotografií

Spekulovalo se, zda dostane důvěru nebo bude krıt záda Iljovi Samsonovovi. „Během přípravy ostatním odskočil, přechytal je,“ prohlásil Laviolette.

„Snažím se podávat co nejlepší vıkony. A budu v tom pokračovat,“ vzkázal Vaněček.

Kdo ví. Pokud jednička Capitals udrží formu, může vırazně promluvit do nominace národního tımu pro olympijské hry v Pekingu.