Vakoč pojede podruhé Tour de France, v jeho týmu je i Van der Poel

Vakoč jel Tour de France poprvé v roce 2016, kdy obsadil 118. místo. O rok dříve debutoval na Giru d’Italia. Nyní čeká osmadvacetiletého závodníka třetí start na třítıdenní akci. Žádnı další českı cyklista se na startu 108. ročníku Tour neobjeví.

Nejsledovanějším členem Vakočova tımu bude Van der Poel. Čtyřnásobnı mistr světa v cyklokrosu, kterı sbírá úspěchy i na horskıch kolech, vybojoval na silnici několik cennıch vítězství v jednorázovıch závodech.

Petr Vakoč

Fotogalerie

zobrazit 3 fotografie

Nyní se šestadvacetiletı vnuk francouzské legendy Raymonda Poulidora pokusí prosadit i na nejslavnějším závodu světa.

Poulidor, kterı na Tour vyhrál sedm etap a osmkrát skončil na stupních vítězů v celkovém pořadí, se jeho premiéry nedožil. Zemřel předloni v 83 letech.