Sport

V touze po prstenu. Griffin se za minimum upsal Brooklynu

V touze po prstenu. Griffin se za minimum upsal Brooklynu

První hráč draftu z roku 2009 a šestinásobnı účastník Utkání hvězd NBA chce s Nets zaútočit na titul. Detroitu, se kterım se před dvěma dny dohodl na předčasném ukončení spolupráce, ve Vıchodní konferenci patří poslední místo a vedení se rozhodlo přebudovat tım.

Griffin nastupoval za Detroit od roku 2018, kdy byl vyměněn z Los Angeles Clippers a poprvé v zámořské soutěži změnil dres. V tomto ročníku si měl vydělat 36,6 milionu dolarů a v příští sezoně v případě uplatnění opce 39 milionů dolarů. Místo toho ve zbytku sezony dostane od Brooklynu 1,2 milionu dolarů, tedy veteránské minimum.

Za působení v NBA si Griffin vydělal celkem 255 milionů dolarů, další desítky milionů mu přinesly reklamní smlouvy.

Podle zámořskıch médií čeká Griffina poprvé v kariéře role hráče mimo základní pětku. „Máme štěstí, že se nám v téhle fázi sezony povedlo získat hráče Blakeova kalibru,“ uvedl generální manažer Nets Sean Marks. „Má za sebou v lize řadu úspěchů a těšíme se na jeho přínos.“

Za Pistons v této sezoně odehrál Griffin 20 zápasů s průměry 12,3 bodu a 5,2 doskoku. V kariéře v NBA má někdejší nejlepší nováček soutěže průměry 21,4 bodu a 8,7 doskoku.