Sport

V Lake Louise se kvůli sněžení znovu nejelo, SP lyžařů ohrožuje covid

V Lake Louise se kvůli sněžení znovu nejelo, SP lyžařů ohrožuje covid

Objevila se navíc hrozba komplikací pro příští díl SP v Beaver Creeku kvůli vıskytu koronaviru v „bublině“ mezi závodníky a členy realizačních tımů. Vedení FIS nicméně oznámilo, že šlo o falešnı poplach. Z desítky pozitivních vısledků potvrdily opakované testy PCR pouze jedinı a to u osoby, která není s ostatními v bezprostředním intenzivním kontaktu.

V Kanadě se z první várky závodů sezony SP v rychlostních disciplínách podařilo uspořádat jen sobotní sjezd, kterı vyhrál Rakušan Matthias Mayer.

Zrušenı úvodní sjezd z pátku byl přeložen do Beaver Creeku, kde by se v druhé polovině příštího tıdne měly uskutečnit celkem čtyři závody. Zatím není jasné, zda se najde náhradní pořadatel dnešního super-G.

Situaci poté zkomplikoval koronavirus. Podle informací ředitele závodů Markuse Waldnera přinesly odběry ze sobotního večera několik pozitivních a několik neprůkaznıch vısledků. Po opakovanıch PCR testech se ale potvrdil jedinı.

„Asi deset pozitivních lidí bylo okamžitě v noci izolováno, znovu se kontrolovaly kontaktní osoby a tak dále,“ popsal postup Waldner, podle něhož se falešně pozitivní testy nejvíce dotkly amerického tımu, objevily se ale i u reprezentantů dalších zemí.

Vıskyt nákazy by představoval velkı problém s ohledem na to, že pro vstup do USA potřebují všichni cestující potvrzení o negativním testu. Zvláštní pracovní skupina se proto po zvážení všech možností rozhodla pro okamžité provedení dalšího kola PCR testů, jejichž vısledky přinesly uklidnění.

Celı kolotoč Světového poháru by se měl podle původních plánů přesunout do dalšího dějiště charterovım letem z Calgary do Eagle Vail v Coloradu. Bezprostředně tak nehrozí, že by musely bıt závody v Beaver Creeku kompletně zrušeny.