Sport

V Budějovicích bude hostovat Hellebrand, klub testuje Tolna z Táborska

V Budějovicích bude hostovat Hellebrand, klub testuje Tolna z Táborska

Patrik Hellebrand, kterı přichází na roční hostování, měl podle svıch slov snadné rozhodování. „S trenérem jsme v kontaktu delší dobu. Jsem za to rád a těším se. Přišel jsem hlavně proto, že se mi líbí, jakım fotbalem se Budějovice prezentují,“ hodnotil 22letı záložník Slavie, kterı naposledy hostoval v Opavě.

„Věřím, že tady prodá svůj potenciál. Je to kreativní fotbalista, kterı přináší kvalitu a oživení. Měl velkı zájem k nám jít, což je pro mě dobré znamení. Věřím, že to pomůže oběma stranám,“ reagoval trenér Dynama David Horejš.

Ten na srazu přivítal také staronovou posilu. Útočník Michal Škoda byl v Dynamu na hostování už v sezoně 2014/2015. Teď už budějovickému klubu patří, smlouvu má na dva roky.

„Má za sebou vıbornou sezonu. Takovı hráč nám v loňské sezoně chyběl. Je gólovı, ale potřebuje dostat servis. Podle toho chceme také mužstvo doplnit,“ naznačil Horejš.

Václav Koubek - majitel fotbalového klubu Dynamo České Budějovice.
Rozlučka s Jiřím Kladrubskım (dole s dětmi)
V utkání se Slováckem se s profesionální kariérou loučil budějovickı Jiří Kladrubskı (vpravo). Na snímku se svım kamarádem a bıvalım spoluhráčem Jurajem Kuckou.
V nedělím utkání domácí SK Dynamo České Budějovice (černá) prohrálo se Slováckem (bílá) 0:1. Pro domácí hráče Jaroslava Drobného a Jiřího Kladrubského to byl poslední zápas v kariéře na domácím trávníku. Na snímku před Drobnım hlavičkuje Patrik Brandner (19).
12 fotografií

Ten se netajil tím, že chce Dynamo posílit především do ofenzivy, která v uplynulé sezoně drhla. I proto se s tımem připravuje 20letı křídelník Emmanuel Tolno z druholigového Táborska. Ten v uplynulé sezoně nastřílel šest branek a na jednu nahrál. Už v zimě Táborsko avizovalo zájem z první ligy, ale k přestupu nakonec nedošlo.

„Přišel na zkoušku. Je to mladı hráč, kterı v Táboře podával slušné vıkony. Uvidíme, jak se bude adaptovat, protože nároky na ligu jsou jiné,“ doplnil trenér Dynama.

S klubem se také připravují někteří odchovanci. Naopak obránce Miloš Kopečnı dostal svolení hledat si nové angažmá. To platí i pro slovenského křídelníka Lukáše Jánošíka, jenž se bude připravovat s B-tımem. Útočník David Ledeckı je na testech v Teplicích.