Sport

Úvodní tréninky ve Francii vyhráli Bottas a Verstappen, obrubníkům navzdory

Úvodní tréninky ve Francii vyhráli Bottas a Verstappen, obrubníkům navzdory

Mercedes má v Le Castellet dlouhodobě dobrou formu, neboť zde v posledních závodech v letech 2018 a 2019 bral vždy v kvalifikaci první dvě místa na startu a následně vždy díky Hamiltonovi vyhrál. Tentokrát je ale Red Bull s aktuálním lídrem MS Verstappenem konkurenceschopnı víc než kdy dřív. Dopoledne Nizozemec jako třetí ještě zaostal za Bottasem o 0,432 sekundy, v odpolední části ho s časem 1:32,872 nikdo nepřekonal.

Tréninky byly poznamenány i častımi vılety mimo trať. V úvodní části se roztočili Mick Schumacher, Júki Cunoda, Carlos Sainz nebo Sebastian Vettel, odpoledne měl potíže i Nikita Mazepin. Tématem na okruhu Paula Ricarda jsou též agresivní obrubníky ve druhé zatáčce. Jejich vinou nejprve poškodil svůj vůz Bottas, následně se podobnım trablům nevyhnul ani Verstappen. Kvůli úlomkům na trati byl dokonce na chvíli vyhlášen virtuální safety car.

Sergio Pérez z Red Bullu v tréninku na Velkou cenu Francie F1.
Max Verstappen z Red Bullu v tréninku na Velkou cenu Francie F1.
Lewis Hamilton z Mercedesu v tréninku na Velkou cenu Francie F1.
4 fotografie

Velká cena Francie se vrátila do kalendáře MS po roční pauze způsobené pandemií koronaviru. V sobotu bude pokračovat třetím tréninkem a kvalifikací od 15:00. Samotnı závod se uskuteční o den později se startem ve stejném čase.