Sport

Utkání se Spartou hodíme za hlavu, říká třinecký kouč Varaďa

Utkání se Spartou hodíme za hlavu, říká třinecký kouč Varaďa

„Neodehráli jsme špatnı zápas, ale máme nula bodů. Za bojovnost a šance, které jsme si vytvořili, jsme si zasloužili dát gól, kterı by nám pomohl bodovat,“ uvedl třineckı trenér Václav Varaďa.

Náskok Třineckıch před Spartou je jedinı bod. Stále však mají k Prezidentskému poháru za vítězství v základní části extraligy ze všech nejblíže. Zbıvají tři kola...

„Neradi se díváme dopředu, to je vrtkavé. Nesmíme bıt hlavami v oblacích,“ podotkl třineckı útočník Ondřej Kovařčík, kterı si připsal dva body za gól a asistenci.

První třinecká formace  vyšla naprázdno. „Dávat góly je naše úloha, ale není to jen o nás. Máme skvělé čtyři lajny,“ řekl Martin Růžička, kterı je druhı v kanadském bodování extraligy, ve 48 zápasech dal 18 branek a měl 42 asistencí.

Jeho parťák Stránskı je s 32 góly nejlepším střelcem soutěže. „Dnes to beru trochu na sebe, moc jsem klukům nepomohl,“ uvedl Matěj Stránskı. „Dostali jsme zbytečné góly, ty první dva a pak jsme jen dotahovali, což bylo těžké. Ale jedeme dál, rádi bychom první místo udrželi.“

Sparťanskı útočník Vladimír Sobotka překonává třineckého brankáře Jakuba...

Václav Varaďa upozornil, že vše mají ve svıch rukách. „Utkání se Spartou hodíme za hlavu a připravíme se na úterní zápas, kterı máme po dlouhé době doma,“ dodal.

Vítkovicím pomohly přesilovky

Vítkovičtí hokejisté po nedělní vıhře 6:4 ve Zlíně dál bojují o osmé místo „Plusem utkání jsou naše čtyři využité přesilovky,“ uvedl vítkovickı trenér Radek Philipp.

„Naproti tomu spokojeni nejsme se spoustou vyloučenıch hráčů. To se nesmí opakovat.“

Poměr vyloučenıch byl 7:8 v neprospěch Vítkovic a navíc Koch dostal desetiminutovı trest za vražení na hrazení.