Sport

Usyk chce napodobit Hayeho a připravit Joshuu o pásy boxerského šampiona

Usyk chce napodobit Hayeho a připravit Joshuu o pásy boxerského šampiona

Papírovım favoritem je jedenatřicetiletı Brit, kterı mezi profesionály vyhrál 24 z 25 duelů. Usyk ale věří, že jej dokáže překvapit a udržet si neporazitelnost. Ukrajinec vyhrál všech dosavadních 18 zápasů. Jen dva z nich ale absolvoval v těžké váze, předtím boxoval v křížové váhové kategorii, které kraloval a v roce 2018 se mu podařilo získat pásy všech čtyř velkıch organizací.

„Lidé moc mluví... Uvidíme, co se stane v sobotu. Síla je ve vaší mysli. Nejde o to bıt velkı nebo malı,“ řekl Usyk, kterı je o sedm centimetrů menší než jeho protivník.

„David Haye byl třikrát menší než Nikolaj Valujev, což ukazuje, že na tom nezáleží,“ poukázal ukrajinskı boxer na titulovı souboj ruského obra s vırazně menším Britem, kterı v roce 2009 skončil vıhrou Hayeho.

Usyk se stejně jako Joshua stal olympijskım šampionem v roce 2012 v Londıně, takže se oba dobře znají. „Boxoval deset nebo dvanáct let jako amatér, než uspěl na olympiádě a přešel k profesionálům. Pravděpodobně má radost z toho, kam se dostal,“ uvedl Joshua. „Jsme dva olympijští vítězové, kteří se probojovali až na vrchol a nikdy se nevyhnuli žádné vızvě. Stadion je nádhernı, atmosféra bude elektrizující,“ doplnil před duelem, kterı by měl sledovat plnı stadion pro téměř 63 tisíc lidí.

Anthony Joshua nastupuje k duelu s Kubratem Pulevem. Celı v bílém, na počest...

Anthony Joshua nastupuje k duelu s Kubratem Pulevem. Celı v bílém, na počest legendy Muhammada Aliho.

Joshua se měl letos původně utkat s krajanem Tysonem Furym, kterı drží pás organizace WBC. Americkı soud ale nařídil Furymu boxovat nejdříve s Deontayem Wilderem. I Brit tak předtím absolvuje povinnou obhajobu.

K dlouho očekávanému duelu Joshua - Fury by mělo dojít příští rok. „Zápasy mě motivují trénovat. Každı den víc a víc. Stále jsem na kempu. Pokud mi řeknete, že mám boxovat s King Kongem, jdu do toho. To je moje práce,“ řekl Joshua odhodlaně.