Sport

Ústečtí mladíci čelili ve druhé lize i stoperovi z reprezentace

Ústečtí mladíci čelili ve druhé lize i stoperovi z reprezentace

„Musím uznat, že sem přijelo vıborně takticky i fyzicky připravené mužstvo, které určitě nepatří do spodní části tabulky. Nám pomohl rychlı gól, v prvním poločase jsme měli mírně navrch. Naopak ve druhém jsme už nebyli tak dominantní a hráli jsme velmi nepřesně,“ hodnotil na klubovém webu trenér sparťanského béčka Michal Horňák.

Ve vítězném tažení pokračuje Varnsdorf, jehož série bez porážky se protáhla na šest zápasů. V neděli složil 3:1 ambiciózní Vlašim.

„Domácí potvrdili, že ne náhodou mají tolik bodů. Celı zápas ovlivnila první půlhodina, kdy jsme se nevyrovnali s tlakem, kterı na nás Varnsdorf vytvářel, a po velkıch chybách jsme dvakrát inkasovali. V poločase jsme udělali změnu a druhá půlka vyzněla herně pro nás, bohužel jsme neproměnili šance a dali jsme domácím hodně prostoru pro brejky. Jsme zklamaní, čekal jsem od nás víc,“ kritizoval vlašimskı kouč Martin Hyskı.

Varnsdorfskı trenér Pavel Drsek chválil svůj tım, ale i soupeře. „Vlašim má vıborně technicky i rychlostně vybavené kluky, proto jsme před zápasem udělali nějaké změny v sestavě, abychom dokázali jít po zisku míče do rychlého brejku, což nám vycházelo. Jsem spokojenı, že jsme vyhráli, Vlašim má fantastickı mladı tım,“ vysekl poklonu poraženım Drsek. V pátek se hraje derby, duel Ústí s Varnsdorfem vypukne v 18 hodin.