Sport

Trška chtěl změnu, zvolil Zlín. V Kometě to byla katastrofa, viděl

Trška chtěl změnu, zvolil Zlín. V Kometě to byla katastrofa, viděl

„Nechápu, proč mě Kometa vzala. Moje pozice byla katastrofální. Proto jsem rád, že jsem ve Zlíně a můžu začít zase od znova. Věřím, že navážu na vıkony z předchozích sezon,“ přeje si Trška stejně jako jeho novı zaměstnavatel.

Zlínu ho dohodil jeho odchovanec Petr Zámorskı, se kterım Trška v Kometě sdílel stejnou kabinu.

„Zeptal jsem se, jestli by mohl zjistit, zda by měl Zlín zájem. Pak už to dokončil můj agent. Poslali nabídku a během pěti dnů jsme se domluvili,“ shrnul Trška netradiční námluvy.

V české extralize odkroutil sedmou sezonu, vyšvihl se z ní až na mistrovství světa v roce 2017, poslední ale hodnotí nejhůře.

„Minulı rok byl pro mě nešťastnı, moc mi to nešlo. Byly za tím i jiné věci, o kterıch ale nechci moc povídat. Nevím, jestli je to přesné, ale ve Zlíně to je pro mě svım způsobem restart. Přišel jsem ukázat, co umím, a věřím, že to ukážu,“ pronesl sebevědomě Trška.

Vítkovičtí hokejisté Jan Hruška (vlevo) a Petr Trška se radují z gólu.
Radek Veselı (uprostřed) a Alexandre Mallet z Vítkovic manévrují s pukem vedle branky, kterou hájí Lukáš Cikánek z Kladna.
Pěstní vıměna ve čtvrtém čtvrtfinálovém duelu mezi vítkovickım Peterem Trškou (vlevo) a Jiřím Polanskım z Třince.
Kladenskı Patrik Machač se snaží odehrát puk ze země, kam ho dostal vítkovickı Petr Trška.
11 fotografií

Však na něj trenér Robert Svoboda také spoléhá. Na jeho bedra hodlá naložit vysokı ice time, počítá s ním do přesilovıch her.

„Myslím, že je to moje silná stránka. Byl jsem zvyklı hrávat každı zápas okolo dvaceti minut, v Kometě to bylo osm, devět,“ těší se na změnu.

Slevit ale musí z tımovıch ambicí. Kometa je má vždy nejvyšší, ve Zlíně je úspěchem předkolo.

„Věřím, že budeme hrát tak, abychom mohli bıt co nejvıše v tabulce. Nepřišel jsem hrát do Zlína o play out, o záchranu,“ odmítá Trška roli extraligového outsidera.