Trpělivé trestání lotyšských chyb poslalo florbalisty do semifinále

Hladkı postup do semifinále české reprezentaci vyneslo perfektní zvládnutí vyčkávací partie. Po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 1:0, po druhé části hry to bylo 2:1. Favorizovaní Češi se nikam nehnali, a až v době, kdy se proti nim soupeř začal pouštět víc dopředu, ho z rychlıch kontrů rozdrtili.

Klíčovı moment celého utkání se odehrál na začátku třetí třetiny za českého vedení 2:1. Lotyši se ubránili v oslabení, jejich útočník Peteris Trekse se protáhl až před brankáře Lukáše Bauera a pokusil se blafákem vyrovnat. Bauer se proti němu před brankou roztáhl na zemi, nohama jeho šanci zlikvidoval a nastartoval tím brejk, z něhož Filip Langer po rychlé vıměně míčku s Markem Benešem vstřelil třetí gól favorita.

Po něm se útočná síla českého vıběru projevila naplno. Dlouhá noc v podání Heleny Vondráčkové, vybraná jako gólovı song svěřenců finského kouče Petriho Kettunena, tak zazněla během dalších čtyř minut hned třikrát. Za stavu 7:1 již nebylo o postupujícím pochyb a zbytek duelu už byl pouze otázkou rozdílu ve skóre.

Českı brankář Lukáš Bauer během světového čtvrtfinále
Českı florbalista Mikuláš Krbec slaví gól.
Čeští florbalisté před čtvrtfinále mistrovství světa.
Čeští florbalisté prožívají světové čtvrtfinále.
6 fotografií

Semifinále se hraje v pátek v Hartwall Areně a očekává se souboj Česka s domácím Finskem. To čeká na závěr středečního programu čtvrtfinále se Slovenskem.

Svůj 97. bod v reprezentaci zaznamenal ve čtvrtfinále asistencí na úvodní gól kapitán vítězů Tom Ondrušek. Marek Beneš posbíral pět bodů za tři branky a dvě gólové přihrávky.

Nemenším hrdinou zápasu však byl také gólman Bauer. Vyznamenal se především ve druhé třetině, kde udržel těsné české vedení. Překvapil ho pouze Kevin Šmits ranou k tyči.

Tři vteřiny před koncem druhé dvacetiminutovky předvedl Bauer akrobatickı zákrok proti Artisu Raitumsovi, na kterého čeští obránci úplně zapomněli přímo před brankou, a zajistil tak, že s náskokem šli na druhou přestávku Češi.

Následně přišel na startu třetí části hry další Bauerův „majstrštyk“ proti Treksovu sólu a po něm už odpálení českého postupového ohňostroje.