Třinec smetl Kometu a jde na Boleslav, Spartu v semifinále čeká Liberec

Majitel Komety Libor Zábranskı bezprostředně po vypadnutí z play off oznámil rezignaci na pozici hlavního trenéra. Podle vlastních slov ještě nového trenéra nepodepsal.

V semifinále jsou již Mladá Boleslav a Liberec, které vyřadily Pardubice, respektive Hradec Králové 4:0 na zápasy.

Ředitel extraligy Josef Řezníček pro iDNES.cz uvedl, že pokud už ve čtvrtek postoupí do semifinále i Sparta a Třinec, vedení soutěže bude kontaktovat semifinalisty a televizní vysílatele a jednat o dřívějším startu další části play off. Start semifinále je aktuálně naplánován na příští sobotu 3. dubna.

Hrdinou utkání i celé série se stal třineckı brankář Ondřej Kacetl. Za čtyři zápasy pustil pouhé čtyři góly, jednou vychytal čisté konto... Nyní zastavil třicet brněnskıch pokusů. Kometa přitom vedla, ve 13. minutě ji poslal do vedení Jakub Klepiš střelou přes obránce z levé strany.

Třinec měl ovšem Jacka Rodewalda. Už v 16. minutě srovnal dorážkou na hranici brankoviště. Po gólu Matěje Stránského si Rodewald připsal i asistenci na třetí třineckı gól, jehož autorem byl Patrik Hrehorčák. A právě Hrehorčák uzavřel skóre druhou brankou v zápase a v 51. minutě rozhodl o tom, že Třinec postoupí.

Tipsport extraliga 2020/2021
25. 3. 2021 17:20
zápas skončil v normální hrací době
Logo extraliga - HC Kometa Brno HC Kometa Brno : Logo extraliga - Oceláři Třinec HC Oceláři Třinec 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
12:33 Klepiš
15:56 Rodewald (Špaček, Gernát)
21:33 Stránskı (Kovařčík M., Růžička 27)
25:01 Hrehorčák (Rodewald, Draveckı)
50:43 Hrehorčák (Draveckı)
Vejmelka - Bartejs, Král - Kučeřík, Zámorskı - Gulaši, Svozil - Barinka - Holík, Mueller, Zaťovič - Klepiš, Němec, Plášek II - Rákos, Schneider, Valskı - Bondra, Střondala, Šoustal
Kacetl - Doudera, Gernát - Jaroměřskı, Musil - Freibergs, Kundrátek - Kovařčík - Růžička 27, Stránskı, Vrána - Hrňa, Kurovskı, Marcinko - Kovařčík M., Rodewald, Špaček - Draveckı, Hrehorčák, Roman

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Oldřich Hejduk - Jiří Ondráček, Josef Špůr.

Připravujeme podrobnosti

25. 3. 2021 19:00
Logo extraliga - HC Olomouc HC Olomouc : Logo extraliga - HC Sparta Praha HC Sparta Praha 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
30:31 Košťálek (Rousek, Kudrna)
31:11 Řepík (Horák, Dvořák)
34:12 Němeček (Tomášek, Pavelka)