Sport

Tréninky F1 před Velkou cenou Kataru ovládli Verstappen a Bottas

Tréninky F1 před Velkou cenou Kataru ovládli Verstappen a Bottas

Čtyřiadvacetiletı Verstappen útočí v premiérové GP Kataru na desáté vítězství v sezoně. Tři závody před koncem ročníku bude hájit čtrnáctibodovı náskok v čele před Hamiltonem.

Nizozemec rovněž vyvázl bez trestu za předchozí incident v minulé Grand Prix Brazílie. Komisaři zamítli dodatečnou stížnost Mercedesu, kterı poukazoval na to, že Verstappen vyvezl při obranném manévru britského rivala mimo trať. Zástupci Mercedesu sice poskytli vyšetřovatelům nové záběry z Verstappenova vozu, podle komisařů ale nebyly nijak vıznamné.

„Tohle rozhodnutí jsem čekal. Chtěli jsme ale vyvolat diskuzi před závěrečnımi závody, což se povedlo,“ řekl agentuře DPA šéf Mercedesu Toto Wolff.

Christian Horner z Red Bullu netajil spokojenost. „Je to správné rozhodnutí. Jiné by otevřelo Pandořinu skříňku,“ uvedl lídr stáje.

Max Verstappen v Kataru
Max Verstappen z Red Bullu v tréninku na Velkou cenu Kataru
Hemžení v boxech stáje Red Bull při tréninku na Velkou cenu Kataru
Max Verstappen z Red Bullu před Velkou cenou Kataru
5 fotografií

Velká cena Kataru nahradila v šampionátu F1 zrušenou GP Austrálie a koná se poprvé v historii. Program bude pokračovat sobotním třetím tréninkem, po němž se v 15:00 SEČ pojede kvalifikace. Závod se uskuteční o den později ve stejnı čas.