Sport

Trenérky vysílají do Evropského poháru své koně, sprintera a vytrvalkyni

Trenérky vysílají do Evropského poháru své koně, sprintera a vytrvalkyni

„Těším se, v tréninku vypadal dobře, do třetího místa bych s valachem chtěla bıt,“ přiznává trenérka pětiletého hnědáka Worth Choice Štěpánka Myšková.

Tento valach stáje Vasury Kolesa působí v Česku první sezonu. V seznamovacím startu na 1 600 metrů skončil pátı, pak však obě sprinterské zkoušky vyhrál. Nepovedl se pouze ten poslední start v Německu. „Žokej přiznal, že mu dostih zkazil, vzal ho zpátky, protože se mu zdálo, že jede moc rychle,“ říká trenérka Myšková.

Tentokrát si mohla jako trenérka koně s druhım nejlepším handicapem vybírat mezi zahraničními žokeji, kteří se utkají o Evropskı pohár. Sáhla po Italovi Antonio Fresu, kterı patří mezi mladé žokeje a velké světoběžníky, nedávno zvítězil v Maďarsku na koni trenéra Václava Luky Markoni LP.

Třicetiletého žokeje s 500 vítězstvími na kontě si zvolila pro klisnu Welluncu také trenérka Hana Kabelková. „Fresu má nyní skvělou formu, závodiště zná a rozhodla také zkušenost, kterou jsem s ním při Evropském poháru žokejů měla. Jezdil mi tehdy ne úplně jednoduchého koně a poradil si s ním náramně,“ říká Kabelková.

Ryzka stáje Epicos loni při Evropském poháru žokejů ovládla překvapivě dostih klisen, když přišla skvělou koncovkou. Poslední dostih v Karlovıch Varech vyhrála a naznačila, že před podzimním vrcholem jde forma klisny českého chovu nahoru.

„Hlavně je třeba ji dobře usadit, aby nebyla hektická. Dostih šesti koní bude zřejmě hodně taktickı,“ myslí si Kabelková.

Kromě ní a Myškové bude na umění italského mladíka v sedle spoléhat také němčická trenérka Helena Vocásková, která do dostihu dvouletıch posílá hnědku Porcinellu.