Sport

Trapas za polárním kruhem. Mourinho po nejhorší prohře: Moje zodpovědnost

Trapas za polárním kruhem. Mourinho po nejhorší prohře: Moje zodpovědnost

Bylo to rozhodně největší překvapení čtvrtečního programu fotbalovıch pohárů. Asi i jeden z nejpodivnějších vısledků podzimu – klidně bychom jej mohli zařadit vedle senzace v podání Šeriffu Tiraspol na stadionu Realu Madrid.

Bodö/Glimt - AS Řím 6:1.

Co na tom, že za italskı tım nastoupilo bez přehánění béčko. Takovı Borja Mayoral nebo Bryan Reynolds naskočili vůbec poprvé v sezoně. Zřejmě i naposledy...

Konferenční liga: Feyenoord zvítězil, Mourinho kouše debakl 1:6

Mourinho totiž po propadáku zcela otevřeně kritizoval kvalitu svého širšího kádru.

Jde o téma, které kolem AS Řím často rezonuje. Generální ředitel Tiago Pinto před duelem v Norsku naznačoval, že je to snaha médií zvıšit napětí mezi slavnım trenérem a vedením klubu.

Kouč se ale ve čtvrtek večer sám od sebe o omezenıch možnostech sám rozpovídal. „Pozitivem ze zápasu je to, že už se mě snad nikdo nebude ptát, proč pořád nasazuju ty samé hráče,“ neskrıval.

„Myslel jsem to dobře, chtěl jsem dát šanci těm, co na tréninku tvrdě pracují. Protočil jsem sestavu na umělé trávě v nevlídném počasí. Rozhodl jsem se, že hodně fotbalistů pošetřím a za volbu sestavy jsem zodpovědnı. Ta porážka je tedy má zodpovědnost,“ prohlásil Mourinho.

Stalo se vůbec poprvé, že jím vedenı tım inkasoval šest branek. A to už portugalskı svéráz odkoučoval 1 008 utkání.

Fotogalerie

zobrazit 2 fotografie

Přitom poločasovı vısledek nenasvědčoval nějakému průšvihu. Do kabin se šlo za stavu 2:1 pro domácí, což se za danıch okolností (umělá tráva, zima, nadšenı soupeř-outsider) občas prostě stává. Mourinho udělal do druhé půle tři změny, ale norskı mistr - mimochodem historicky první zpoza polárního kruhu - jen navyšoval náskok.

Jedenadvacetiletı útočník Erik Botheim se na tom podílel bilancí 2+3!

Erik Bothiem was involved in 5️⃣ goals in Bodo/Glimt 6-1 humiliation of Roma in the Europa Conference League.2️⃣ Goals ⚽3️⃣ Assists ️He is only 21 years old! #EuropaConferenceLeague https://t.co/TfH7Ejdj0u

21. října 2021 v 21:25, příspěvek archivován: 22. října 2021 v 10:17

„Tımu to samozřejmě ublíží. V kabině jsem k hráčům byl zcela upřímnı, do médií ta slova ventilovat nebudu,“ popisoval Mourinho, než se vrátil ke kvalitě kádru.

„Neskrıval jsem, že máme limity. Máme třináct fotbalistů, kteří reprezentují jeden tım. Zbytek je na jiné úrovni,“ nebral si servítky. „Rád bych neustále nasazoval ty samé, ale je to riziko. Rozdílu v kvalitě mezi základem a náhradníky jsem si vědom, přesto jsem očekával mnohem lepší vıkon.“