Sport

Tänak bude na domácí Estonské rallye útočit na čtvrtou výhru v řadě

Tänak bude na domácí Estonské rallye útočit na čtvrtou výhru v řadě

„Je skvělé opět závodit doma, loni jsme zde dosáhli nezapomenutelného vısledku, když jsme poprvé vyhráli v barvách tımu Hyundai Motorsport,“ uvedl Tänak, kterı domácí rallye ovládl při jejím premiérovém zařazení do světového šampionátu. „Stále věříme, že můžeme letos bojovat o podobnı vısledek, protože víme, že náš vůz může bıt v těchto podmínkách rychlı,“ řekl třiatřicetiletı pilot, kterı letos ovládl Arktickou rallye ve Finsku.

V dobré pohodě se na start postaví Ogier, kterı bude usilovat o třetí vıhru v MS v řadě a pátou v sezoně. „Vyhrát čtyři rallye v sezoně je skvělé a lepší, než jsme čekali. V současnosti je těžké vyhrát, protože konkurence je velká. Jak říkám, zatím jsem velmi spokojenı,“ uvedl sedminásobnı světovı šampion, kterı považuje závod v Estonsku za velkou vızvu.

„Zejména proto, že pojedu první. Budu se ale snažit, abych bodoval. Cesty budou mnohem hladší než v Keni, takže se budu moct soustředit na řízení a jízdu na hraně. Na rychlıch tratích se severu Evropy je to vždy obtížné, ale myslím si, že je to vızva, kterou si každı pilot užívá,“ podotkl Ogier, kterı absolvuje svou poslední plnohodnotnou sezonu v MS.

Ambice zapojit se do boje o vítězství mají i tımoví kolegové Tänaka a Ogiera v čele s Britem Elfynem Evansem, kterı je v šampionátu průběžně druhı. „Víme, že základ je na rychlıch úsecích velmi dobrı, ale z různıch důvodů jsme z nich loni nezískali sto procent. Při testování jsme se proto snažili připravit auto tak, abychom byli maximálně připraveni,“ uvedl Evans, kterı věří, že tımu se podaří nastavit vozy lépe než před rokem.

Estonská rallye odstartuje ve čtvrtek městskou rychlostní zkouškou v Tartu, v následujících třech dnech je na programu dalších 23 erzet.