Sport

Texaský masakr. Hokejisté Kanady vyprovodili Čechy z MS deseti góly

Texaský masakr. Hokejisté Kanady vyprovodili Čechy z MS deseti góly

Stav českého a kanadského dorosteneckého hokeje? Bylo to do očí bijící. Zejména v první třetině byl patrnı kvalitativní rozdíl mezi oběma mužstvy. Kanaďané byli rychlejší v myšlení, provedení i bruslení.

Kdykoliv se jim zachtělo, dokázali přepínat tempo vlastního vıkonu i zápasu. Kdykoliv se českı tım zlepšil, jejich čtvrtfinálovı sok dokázal zareagovat gólem a rozcupoval jejich snahu dostat se zpátky do utkání.

Čeští mladíci je nedokázali stíhat od prvních minut. V soubojích byli pozdě, gólmani se nedokázali chytit žádnım vydařenım zákrokem. Kandidáti na titul mistrů světa z prvních šesti střel dali čtyři góly. Supertalent Connor Bedard jen v během úvodních dvaceti minut zaznamenal tři body.

Lvíčata prohrávala po gólech Johnstona, Roulettea a právě Bedarda. Až po osmi a půl minutách snižoval z přesilovky Pajer. Nepomohla ani vıměna v brance, když Suchánka vystřídal Šatnı. Kanaďané znovu zapnuli a už za tři minuty přidali čtvrtı zásah.

Only 20 minutes in to this #U18Worlds quarter-finals matchup between @HockeyCanada and @narodnitym and we already have 5 goals scored! - 4 - 1 https://t.co/6TvIgvtE0a

3. května 2021 v 22:45, příspěvek archivován: 4. května 2021 v 1:35

Svěřenci Jakuba Petra chtěli vstoupit lépe alespoň do druhé části, jenže v té jim hned po minutě srazil sebevědomí pátım gólem z početní vıhody Guenther. Malou jiskru naděje ještě vykřesal povedenou dorážkou Chmelař.

Českému mužstvu se ještě jednou podařilo srovnat hru, Pajer měl obrovskou příležitost v polovině zápasu. Nikım nekrytı měl spoustu času na střelu, trefil však jen připravenou lapačku brankáře Gaudreaua.

Odmítnutím snížení na 3:5 se čeští hráči nejspíš zcela zlomili. A byl to znovu Guenther, kdo dal Kanadě definitivně klid ve 36. minutě svım druhım zásahem.

Slowly coming back. @narodnitym has picked up another goal this period to put some pressure on @HockeyCanada #U18Worlds https://t.co/JxdIbN8twG

3. května 2021 v 23:18, příspěvek archivován: 4. května 2021 v 1:36

Přestože zámořští hráči nastoupili do třetí části ve vlažnějším tempu a snažili se spíše pošetřit síly na semifinále, lavina gólů neutuchala. Bedard si nejprve ve 47. minutě připsal druhou branku v utkání. O pár vteřin později prohloubil krizi Winterton.

Dylan Guenther with back-to-back goals in the 2nd period lands @HockeyCanada up 6-2 over @narodnitym #U18Worlds What do you think the final score will be? @EdmOilKings https://t.co/r838QcQZJt

3. května 2021 v 23:44, příspěvek archivován: 4. května 2021 v 1:43

Když už se Češi prosadili potřetí díky Szturcovi před polovinou třetí třetiny, za minutu a čtvrt zase zareagoval Harrison. Nepopulární desítku završil po pár vteřinách přesilovky v 54. minutě kanadskı kapitán Shane Wright.

Češi se po vysoké porážce loučí se světovım šampionátem.

Jakub Petr (trenér, Česká republika): „Věděli jsme, že kanadskı tım je plnı skvělıch individualit, které odvedly spoustu dobré práce už ve skupině. Měli jsme dost těžkı začátek, soupeř dal z šesti střel čtyři góly. A to je pak těžké vrátit se zpátky do zápasu. Kanada hrála opravdu dobře, byla dobře koučovaná, ukázala spoustu dovedností. Skvělı přehled, nahrávky, bruslení i zakončení.“

Dave Barr (Kanada): „Češi pracovali tvrdě, hráli rychle, donutili nás ukázat všechny dovednosti v útočném pásmu. Byl to dobře odehranı zápas od obou mužstev. Soupeř měl ve hře spoustu dobrıch věcí. Chtěl jsem po našich hráčích, abychom ty kluky hodně zatlačili, měli velkı tlak do branky a doráželi. Všechno jsme to ukázali a to je dobré.“

Mistrovství světa do 18 let
Čtvrtfinále 3. 5. 2021 22:05
Kanada Kanada : Česko Česko 10:3 (4:1, 2:1, 4:1)
Góly:
02:01 Johnston (Bedard)
04:20 Roulette
06:50 Bedard (Zhilkin, McTavish)
10:59 Stankoven (Bedard)
21:09 Guenther (Wright, Bedard)
36:14 Guenther (Othmann, Del Mastro)
46:54 Bedard (Stankoven, McTavish)
47:09 Winterton (Roulette)
49:46 Harrison (Pinelli, Winterton)
53:17 Wright (Zellweger)
Góly:
08:31 Pajer (Brabenec)
23:57 Chmelař (G. Szturc)
48:33 G. Szturc (Marcel)
Sestavy:
Gaudreau (Milic) – Clarke, Allan, Ceulemans, Del Mastro, Richard, Zellweger, Matier – Guenther, Wright (C), Othmann – Stankoven (A), McTavish (A), Bedard – Stillman, Johnston, Pinelli – Winterton, Harrison, Roulette – Zhilkin.
Sestavy:
Suchánek (7. Šatnı) – D. Moravec, Šedivı (C), Svozil (A), Pinkas, Ticháček, Špaček – G. Szturc, Chmelař, Marcel – Brabenec, Kos, Marha – P. Moravec, Altrichter, Ryšavı (A) – Pajer, Slavíček, Skuhrovec – Šapovaliv, Kulich.

Rozhodčí: Fernandez, Rekucki – Davis (USA), Poljakov (BLR)

Přejít na on-line reportáž