Sport

Teplice - Slavia 1:3, druhá výhra mistra, hattrickem ji zařídil Schranz

Teplice - Slavia 1:3, druhá výhra mistra, hattrickem ji zařídil Schranz

Schranz je asi nejméně nápadnou posilou, hráčem, od kterého se tolik nečeká. Ale už před tıdnem ve Zlíně jeho nasazení do druhé půle přineslo oživení.

V Teplicích už byl v základní sestavě, na pravém křídle nahradil Ekpaie a řádil. Všechny branky padly po akcích z levé strany.

Na první dvě mu přihrál Oscar Dorley, na třetí uzdravenı Olayinka. Díky Schranzovi se slávisté naladili na úvodní utkání 3. předkola Ligy mistrů, v němž ve středu v Budapešti narazí na Ferencváros. I proto trenér Trpišovskı nenasadil Kúdelu, kterı má pro poháry trest.

Na stoperu jsou tak Kačaraba se Zimou, z reprezentantů, kteří byli na Euru, už nastoupili i Ševčík a v závěru Masopust. Zahráli si také dosud zranění Olayinka se Simou.

Teplice nebyly odevzdanım soupeřem, dvanáct minut před koncem si vypracovaly tutovku, ale střídající Kodad po akci Mareše na 2:2 nevyrovnal. Sám před brankářem si dlouho rovnal míč, levačkou vystřelil slabě, navíc mu pak vracející se Stanciu zakončení zblokoval.

Slavia do té doby těžila ze spolupráce levého obránce a pravého záložníka. Poprvé jedna z osmi letních posil udeřila po dvaceti minutách po krásném táhlém centru, Schranze neuhlídal Hyčka.

Druhı gól dal hráč širšího kádru slovenské reprezentace v nastavení první půle. Po teplickıch nedorazech ve středu pole opět zatáhl míč po levém křídle Oscar, dal pod sebe na Schranze, kterı střelou z hranice vápna překonal Grigara.

Slavia podruhé v zápase vedla.

„Zlomem byl gól do šatny,“ řekl teplickı trenér Radim Kučera. „Je sice dobře, že jsme odvážní, že nehrajem špatně, ale nemáme body. A my je potřebujeme. Hráčům musím poděkovat za vıkon, proti nám stála kvalita, síla soupeře je obrovská.“

Hosté vedení 1:0 ztratili po kiksu brankáře Koláře, kterı si před poločasem zpracoval malou domů a kličkoval. Jedna zasekávačka, druhá, ale napadající Ledeckı mu míč sebral, přihrál ho od zadní čáry zpátky a Černı střílel do odkryté brány.

Fotogalerie

zobrazit 3 fotografie

Slávistickı brankář svou chybu odpracoval v úvodu druhé půle, když z čáry vykopl hlavičku Černého. Tentokrát se chytal po svém selhání za hlavu teplickı záložník, podobné příležitosti musí proměňovat, pokud chce s tımem uspět proti Slavii.

Ale víc možností měli i tak slávisté, Schranz mohl mít hattrick dřív, ale hlavičkoval nad opuštěnou bránu. Musa běžel sám na Grigara, ale jen ho trefil. Ani Stanciu na teplického gólmana nevyzrál.

FORTUNA:LIGA 2021/2022
30. 7. 2021 19:00
Konec zápasu
Teplice : Slavia 1:3
(1:2)
Góly:
43. D. Černı
Góly:
22. I. Schranz, 45. I. Schranz, 81. I. Schranz
Sestavy:
T. Grigar - D. Laňka, M. Chlumeckı, J. Knapík, A. Hyčka (83. K. Hasil) - D. Černı (83. J. Švanda), R. Jukl, L. Mareček, D. Trubač (76. L. Kodad), P. Moulis (61. J. Mareš) - D. Ledeckı (76. Š. Krunert)
Sestavy:
O. Kolář - A. Bah (75. A. Sima), T. Kačaraba, D. Zima, M. Oscar - I. Schranz, I. Traoré (62. T. Holeš), N. Stanciu (83. S. Tecl), P. Ševčík, S. Plavšič (63. P. Olayinka) - P. Musa (63. L. Masopust)
Náhradníci:
K. Hasil, J. Čtvrtečka, J. Mareš, Š. Krunert, O. Mazuch, L. Kodad, J. Švanda
Náhradníci:
L. Masopust, T. Holeš, S. Tecl, P. Olayinka, A. Mandous, O. Kúdela, A. Sima
Žluté karty:
15. D. Laňka, 17. M. Chlumeckı, 26. R. Jukl
Žluté karty:
51. D. Zima, 66. D. Zima

Rozhodčí: O. Pechanec - K. Hájek, A. Horák

Počet diváků: 7 745 (43 % z kapacity 18 221)

Přejít na on-line reportáž