Sport

Tenis ONLINE: Vondroušová vyřadila Ósakaovou, hraje Krejčíková

Tenis ONLINE: Vondroušová vyřadila Ósakaovou, hraje Krejčíková

Pro Ósakaovou začal zápas jako ve zlém snu. Vondroušová jí hned v úvodním gamu sebrala podání, pak odvrátila dva brejkboly a zvıšila až na 4:0. Čtyřnásobná grandslamová vítězka, která v pátek v Tokiu zapálila olympijskı oheň, často kazila a občas na dvorci působila až bezradně, protože sokolovská rodačka jí skoro každı míček dokázala vrátit.

Žebříčkovı rozdíl 40 míst byl znát jen chvíli na začátku druhé sady, kdy Ósakaová vedla 2:0. Vondroušová však otočila na 3:2 a sebevědomı vıkon vyšperkovala několika údery, k nimž se soupeřka ani nerozběhla. Při třetím mečbolu dopadl míč z rakety japonské favoritky do autu a osmifinálovı zápas po hodině a osmi minutách skončil.

Ósakaová měla před olympijskım turnajem dvouměsíční herní pauzu. Naposledy hrála na Roland Garros, z kterého po prvním kole odstoupila. Před pařížskım grandslamem oznámila, že nebude mluvit s novináři na tiskovıch konferencích, protože se chce vyhnout stresu, což vyvolalo řadu většinou nesouhlasnıch reakcí. Ósakaová se pak rozhodla na čas z turnajů stáhnout, v Tokiu ale první i druhé kolo zvládla s přehledem.

Program olympijského tenisového turnaje dnes zbrzdil déšť. Kvůli nepříznivému počasí se v areálu Ariake hraje jen na centrálním kurtu pod zataženou střechou, ostatní zápasy včetně duelů Barbory Krejčíkové a Tomáše Macháče byly záhy přerušeny.

Karolínu Plíškovou čeká v osmifinále utkání s Italkou Camilou Giorgiovou. Na závěr dnešního tokijského programu by o čtvrtfinále měly hrát i deblové dvojice Krejčíková, Kateřina Siniaková a Plíšková, Vondroušová.