Sport

Tenis na LOH ONLINE: Vondroušová bojuje o finále, postup v deblu

Tenis na LOH ONLINE: Vondroušová bojuje o finále, postup v deblu

První set vyzněl díky brejku v šestém gamu lépe pro Krejčíkovou se Siniakovou, ve druhém se totéž podařilo Ruskám. V rozhodujícím super tie-breaku Češky zásluhou skvělého servisu ani jednou neprohrávaly, dostaly se až do pětibodového vedení a po hodině a půl proměnily třetí mečbol. Vesninová neobhájí zlato z Ria, které získala po boku Jekatěriny Makarovové.

V dnešním utkání se neopakovala situace z letošního Wimbledonu, kde měla česká dvojice v rozhodující sadě vzájemného čtvrtfinále ještě o jeden mečbol navíc, ale nevyužila je a nakonec podlehla 7:6, 4:6 a 7:9. Rusky se pak dostaly do prvního společného grandslamového finále, v němž prohrály.

Krejčíková se Siniakovou v Tokiu minimálně napodobí Janu Novotnou s Helenou Sukovou a Andreu Hlaváčkovou s Lucií Hradeckou, jež ve čtyřhře vybojovaly olympijské stříbro. Před pěti lety v Riu se o jeden ze tří tenisovıch bronzů zasloužil pár Barbora Strıcová, Lucie Šafářová.

„Já budu v neděli brečet, ať to bude zlato, nebo stříbro. Jak jsem brečela po prohře s Belindou (Bencicovou), protože mě to hrozně mrzelo a došly mi síly, tak budu brečet zase. Tak hlubokı to je a emociálně silnı,“ prohlásila Krejčíková.

Pod pěti kruhy dosud čeští tenisté získali jednu zlatou, tři stříbrné a osm bronzovıch medailí. Šanci na cennı kov má v Tokiu i Markéta Vondroušová, kterou v dnešním semifinále dvouhry čeká nasazená čtyřka Elina Svitolinová z Ukrajiny. První finalistkou se stala Švıcarka Bencicová, která zdolala Kazašku Jelenu Rybakinovou 7:6, 4:6, 6:3.