Sparta - Rapid 2:0, sen o Lize mistrů trvá, tvrdý boj rozhodl v závěru Pešek

Bolelo to. Doslova.

V pětiminutovém nastavení běžel sparťanskı hrdina Pešek sám na bránu, ale akci pokazil. A vzápětí měli hosté ještě standardku, ale gól nedali. Když byl konec, hráči vyčerpáním popadali na trávník, jiní se radovali. Trenér Vrba obcházel hlediště a děkoval fanouškům na podporu.

Nehezkı zápas, zato urputnou tvrdou bitvu rozhodl devět minut před koncem Pešek, na kterého už v první půli byla penalta.

Sparta si vybojovala nejen zápasy s Monakem, ale v případě neúspěchu v nich bude hrát nejhůř základní fázi Evropské ligy. A minimálně bonus 95 milionů korun už má doma. První cíl sezony splnila. Má vystaráno.

Sparťanům ve válce proti druhému tımu rakouské ligy minulé sezony pomohla penalta po čtvrt hodině.

Přišla z ničeho, z nevinného centru Wiesnera. Pešek se pustil do zdánlivě ztraceného souboje s brankářem, ale byl u míče dřív, hlavou ho odehrál a po souboji šel k zemi.

Skotskı sudí Madden viděl, že boxující brankář Strebinger míč nezasáhl a usoudil, že trefil Peška. A nařídil pokutovı kop. Hosté protestovali, trenér Kühbauer dostal žlutou kartu a Karlsson dal z penalty gól.

Domácím to pomohlo, nutně potřebovali co nejdřív skórovat, aby smazali manko z prvního utkání. A hned si pak víc věřili. Do té doby vyhlíželi nervózně.

Nepovedlo se jim pár věcí, několik přihrávek, neměli odražené míče, hledali se. Gól je postavil na nohy, v tu chvíli byl stav dvojzápasu 2:2.

Fanoušci je hnali za dalším gólem, několik nadějnıch příležitostí si domácí připravili, jenže to finální řešení...

Pravı obránce Wiesner se díky své rychlosti dokázal dostat za obranu, ale nebyl schopen připravit šanci a střeleckou pozici. Postupoval sám po zadní čáře k bráně, ale zpětnou přihrávkou minul všechny spoluhráče.

V souboji o Ligu mistrů takovou akci musí vyřešit.

Adam Hložek a jeho radost z gólu, kterı proti Rapidu Vídeň vstřelil jeho spoluhráč Jakub Pešek.
Richard Strebinger, gólman Rapidu Vídeň, inkasuje druhı gól v zápase se Spartou v Praze.
Sparťanskı trenér Pavel Vrba během utkání s Rapidem Vídeň.
Sparťanskı obránce Casper Höjer v odvetě s Rapidem Vídeň kvůli zranění musel opustit hřiště v doprovodu lékařů a vystřídat.
17 fotografií

Nebo Hložek z poloviny hřiště postupoval sám na stopera Greimla, kterı před ním couval. Ale netroufnul si ho obejít a pak dal těžkou přihrávku nabíhajícímu Pavelkovi. Ten se zranil a po půl hodině musel střídat, což je pro Spartu ztráta.

Jeho nástupce ve středu pole Sáček v nastavení první půle předvedl pěknou akci, když naznačil střelu, míč zasekl a probil se do vápna. Po jeho střílené přihrávce si Ulmann dal málem vlastní gól.

Zápas měl podobnı vıboj jako ve Vídni, kde Sparta vedla, ale protivníka nedorazila dalším gólem, když mohla. Hra se postupně srovnala, do šancí se oba tımy probíjely obtížně. Hosté za poločas ani jednou nevystřelili.

Ve hře bylo hodně. I proto to nebyl fotbal, na kterı by se hezky dívalo.

Sparťané neměli zápas pod kontrolou, nedokázali diktovat tempo, jak si přáli. Navíc se jim krátce po půli zranil další hráč, odstoupit musel levı obránce Höjer.

Přesto mohl bıt v 64. minutě veselo, když po jedné z mála pohlednıch akcí měl gól na noze Hložek. Sparťané rychle vyvezli míč, Sáček posunul míč doleva, Peškovi naběhl střídající Polidar. Jeho střílenı centr na malém vápně usměrňoval domácí útočník, ale zblízka trefil jen břevno.

Pak Dočkal nabil do dobré pozice Karlssonovi, ale ten vůbec bránu neohrozil. Když zápas směřoval do prodloužení, rozhodl Pešek. Přízemní přihrávka staršího z Krejčích prošla malém vápnem a Pešek ji uklidil.

Pak ještě mohl snížit Petrovič, kterı by poslal zápas do prodloužení, ale Nita tım podržel.