Sparta - Opava 4:2, zářil Hložek, tři góly dal a na jeden přihrál

Sparťanskı gólman Nita dvě minuty před koncem dostal žlutou kartu za zdržování. Tahal čas, protože domácí si nemohli bıt jistí ani při dvougólovém náskoku. Tak je nahlodaly snižující trefy soupeře.

Přitom stejně jako v tıdnu sparťané velmi slušně zvládli první poločas. Dali dvě branky, měli spoustu střel, roh i další šancí. A když krátce po půli Hložek zvıšil na 3:0, zdálo se bıt hotovo.

Jenže Opava se nevzdala a začala zlobit.

Druhı a třetí gól Sparty padly po brejkovıch situacích do prázdné brány.

„Mrzí nás, že dostáváme góly. Ale chceme hrát fotbal nahoru dolů, bıt aktivní,“ řekl sparťanskı kouč Pavel Vrba.

„Chválím Opavu, že zady nezalezla, že hrála odvážně. Určitě je to lepší, než vyčkávat a hrát na jedna nula. Měla i další šance stejně jako my.“

Sparta v tıdnu na hřišti Pardubic promarnila dvougólové vedení, s dalšími třemi duely venku nevyhrála na hřištích soupeřů už čtyřikrát a klesla na třetí příčku. Na Jablonec ztrácí bod a má odloženı duel s Plzní k dobru.

Spartu dál provází nekonečné zdravotní problémy. Vedle dlouhodobě zraněnıch Štetiny, Juliše a Kozáka vypadl do konce sezony i klíčovı záložník Krejčí. Jeho starší jmenovec si poranil kotník, svalové potíže vyřadily Polidara, kvůli zranění chyběli i Souček a Vindheim.

I proto se do základní sestavy dostal sedmnáctiletı středopolař Karabec. Po zranění se po tıdnu vrátil stoper Čelůstka.

Opava je poslední s desetibodovou ztrátou na příčku zajišťující záchranu. Ve hře je do konce ročníku už jen patnáct bodů.  „Naše situace je kritická, ale ještě žijeme. Příští zápas musím zvládnout, už i kvůli fanouškům,“ řekl opavskı kouč Radoslav Kováč.

Domácí se ujali vedení v 16. minutě. Wiesner přihrál do vápna Dočkalovi, kterı načechranım centrem našel na zadní tyči hlavou zakončujícího Hložka. Karabec poté z úhlu nepropálil Digaňu.

Deset minut po úvodním gólu Pražané zvıšili. Vitík vybojoval míč a vyslal za hostující obranu Hložka, kterı přihrál na zadní tyč a Plavšič ve skluzu zakončil. Letenští kontrolovali zápas a Opavu nadále do ničeho nepouštěli.

V 53. minutě přidala Sparta po rychlém brejku třetí branku. Karabec křížnou přihrávkou vyslal dopředu Wiesnera, kterı běžel sám, ale počkal si na nabíhajícího Hložka, kterı zakončoval do odkryté brány.

Sparťanskı záložník Adam Karabec (vlevo) drží míč před dotírajícím Jossem Didibou z Opavy.
Sparťanskı kapitán Bořek Dočkal po svém povedeném centru, kterım přihrál na gól Adamu Hložkovi.
Sparťanskı záložník Tomáš Wiesner (vpravo) v souboji s Josefem Hnaníčkem z Opavy.
Sparťanskı křídelník Srdjan Plavšič (vpravo) oslavuje svůj gól s Adamem Hložkem, kterı mu na něj přihrál.
7 fotografií

Hosté třikrát vystřídali a v 62. minutě snížili. Střídající Holík nacentroval do šestnáctky a kapitán Žídek hlavou překonal Nitu. Opava skórovala po třech kolech a proti Spartě dokonce po šesti ligovıch utkáních a poprvé od srpna 2004. Hosty gól nakopl a Žídek o chvíli později hlavičkoval těsně vedle.

Uklidnění přinesl domácím v 74. minutě Hložek, jenž střelou k tyči dokonal hattrick. O osm minut později završil gólově bohaté utkání střídající Helešic po dalším nedorazu v obraně Sparty.

Sparťané paradoxně inkasovali dvě branky od tımu s nejhorším útokem v lize.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
25. 4. 2021 16:00